Produkty

Hypotekárne úvery


BankaFio banka, a.s.
Názov produktuFio hypotéka
Druh produktuspotrebný úver na bývanie
Minimálna výška úveru10000 €
Minimálna doba splácania11 r.
Maximálna doba splácania30 r.
Podmienky pre získania úveruObčania EU alebo ESVO, ktorí majú na území SR trvalý alebo prechodný pobyt a ich príjem je generovaný na území SR. Prechodný pobyt musí trvať min. 1 rok. Občan inej krajiny musí mať v SR trvalý pobyt a to najmenej po dobu 1 roku a jeho príjem musí byť generovaný v SR.
Doklady potrebné k vybaveniuŽiadosť o hypotéku, občiansky preukaz, doklad o príjmoch, doklady k doloženiu účelu (kúpna zmluva) a zaisteniu úveru vrátane ocenenia. V prípade, že ste zamestnancom a dokladáte teda svoj príjem zo závislej činnosti, stačí potvrdenie o príjme a výpisy z účtu s úhradou mzdy nie staršou ako 30 dní. V prípade ak podnikáte, potrebujete priznanie k dani z príjmov fyzických osôb, vrátane príloh, potvrdené razítkom daňového úradu za posledné 2 roky.
Zabezpečenie úverunehnuteľnosť na území SR určená na bývanie (byt, dom, rekreačný objekt, ateliér, stavebný pozemok určený k zástavbe na bývanie)
PoznámkaSpotrebný úver zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti. Poskytuje sa za účelom - nadobudnutie vlastníckeho práva k nehnuteľnosti či jej podielu (kúpa, vysporiadanie BSM, dedičstvo, dražba), - refinancovanie starého úveru, - prevod členských práv v družstve, - rekonštrukcia nehnuteľnosti. Možnosť získať až 20% úveru bez doloženia účelu. Možnosť zapísania až 3 spoludlžníkov. Možnosť čerpať úver jednorazovo alebo postupne. Možnosť zriadiť si službu Hyposporiace konto. Fixácie úrokovej sadzby: 1,2, 3, 4 a 5 rokov.
Fixácia 1 rok2.39 %
Fixácia 3 roky1.48 %
Fixácia 5 rokovod 1,68 %
Fixácia 7 rokov -
Fixácia 10 rokov -
Fixácia 15 rokov -
Fixácia 20 rokov -
Poplatok za poskytnutie úveru 0 €
Zľava
  • 0,40%  je zľava pri refinancovaní
  • 0,30%  je zľava pri kúpe
  • 0,10%  je zľava pri úvere nad 37 500 €
Akciové ponuky bánk na hypotéky
Poplatok za zmenu v úverovej zmluve 0 EUR (osobné údaje a zmena splátkového kalendára pri mimoriadnej splátke), 145 EUR (navýšenie úveru), 55 EUR (iná zmena)
Poplatok za zmenu založenej nehnuteľnosti 145 €
Mimoriadna splátka úveru mimo termínu obnovy úrok. sadzby max. 1% z predčasne splatenej sumy
Sadzobník platný od30.6.2016
Úrokové sadzby platné od1.9.2016