Správy

 

Prezidentom Insurance Europe sa stal Andreas Brandstetter

25.05.2018
Za najväčšie globálne výzvy pre Európu považuje Brandstetter nedostatočné poistenie pred prírodnými katastrofami, dôchodkové poistenie, kybernetické riziká a ochranu údajov zákazníkov v súčasnej digitálnej ére.

Čo bude so zastropovaním dôchodkového veku?

25.05.2018
Strop na dôchodkový vek by znamenal v budúcnosti vyššie dôchodkové výdavky. A na to, aby ich štát vedel zaplatiť, bude podľa Klubu ekonomických analytikov (KEA) potrebovať buď zvýšiť už dnes vysoké odvody či dane, znížiť priznaný dôchodok alebo akceptovať výrazne viac pracovníkov zo zahraničia.

Takmer polovica slovenských manažérov je ochotných dať úplatok

25.05.2018
Korupcia vo svojom dôsledku výrazne ovplyvňuje podnikanie, silu ekonomiky i sebavedomie spoločnosti. Problematika korupcie vo verejnom sektore i v každodennom živote sa úzko prelína s fungovaním firiem na trhu, ale aj s mierou korupcie a podvodov vnútri firiem. Pozrime sa, čo ukázal prieskum spoločnosti EY Global Fraud Survey zameraného na podvody a korupciu.

Ako to bude s úvermi od 1.7.2018?

24.05.2018
Priaznivá ekonomická situácia, rastúce mzdy a lacné úvery spôsobili na Slovensku najrýchlejší rast úverov v celej EÚ. NBS preto pripravila sériu opatrení, ktoré majú tento rast spomaliť. Čo sa zmení a kto na to najviac doplatí?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »