Agentúra Moody's zlepšila banke OTP Bank rating

20.10.2017 (15:30)

Agentúra konštatovala, že čistý zisk OTP Bank v prvom polroku tohto roka sa medziročne zvýšil o 44 percent a kapitalizácia banky je primeraná.
 

Medzinárodná ratingová agentúra Moody's Investors Service zlepšila maďarskej banke OTP Bank dlhodobý a krátkodobý depozitný rating v domácej mene na Baa2/Prime-2 z úrovne Baa3/Prime-3. Dlhodobý a krátkodobý depozitný rating banky v zahraničnej mene agentúra potvrdila na úrovni Baa3/Prime-3. Výhľad depozitného ratingu v domácej mene zmenila na stabilný z pozitívneho a výhľad depozitného ratingu v zahraničnej mene potvrdila na stabilnej úrovni.

Agentúra Moody's konštatovala, že čistý zisk OTP Bank v prvom polroku tohto roka sa medziročne zvýšil o 44 percent na sumu 134 mld. forintov (HUF). Kapitalizácia OTP Bank je podľa agentúry primeraná. Ukazovateľ kapitálovej primeranosti banky CET1 bol v závere júna tohto roka na úrovni 14,1 percenta, čo bolo zvýšenie z hodnoty 13,5 percenta v decembri 2016.

Súčasťou finančnej skupiny OTP Group je OTP Banka Slovensko s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.


Zdroj: SITA, Foto: redakcia