Agentúra S&P zlepšila výhľad ratingu českej Komerční banky

12.08.2010 (12:20)

K tomuto kroku agentúra pristúpila po tom, ako revidovala výhľad ratingu dlhodobých záväzkov Českej republiky v zahraničnej mene na pozitívny zo stabilného. 

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's Ratings Services zlepšila ratingový výhľad českej Komerční banky (KB) zo stabilného na pozitívny. Agentúra zároveň potvrdila rating dlhodobých záväzkov banky na stupni A a krátkodobých na stupni A-1. K tomuto kroku agentúra pristúpila po tom, ako revidovala výhľad ratingu dlhodobých záväzkov Českej republiky v zahraničnej mene na pozitívny zo stabilného. "Revízia výhľadu ratingu ČR odzrkadľuje naše očakávanie zvýšenia ratingu v priebehu najbližších dvoch rokov, ak nedávno zostavená koaličná vláda dokáže úspešne realizovať plánované opatrenia na zmiernenie vplyvu starnutia populácie na verejné financie," uviedol Frank Gill, analytik Standard & Poor's.

"Výhľad ratingu Komerční banky je pozitívny, pretože by sme mohli zvažovať zvýšenie ratingu dlhodobých záväzkov banky na stupeň A+, a to v prípade ak zvýšime aj rating dlhodobých záväzkov ČR v zahraničnej mene na A+," povedal analytik agentúry Standard & Poor's Pierre Gautier. 
Zdroj: SITA,