Ako výhodne sporiť a investovať v banke

Autor: Jozef Ryník
19.05.2015 (07:00)

V novej poradni sa dozviete, ako sa sporenie a investovanie v banke  dopĺňajú. Navyše dostanete tipy na efektívne sporenie a obozretné investovanie.
Pri téme sporenia sa budeme venovať najmä termínovaným vkladom. Dozviete sa o výnosoch na nich, ale aj o poplatkoch, ktoré vás  pri týchto produktoch čakajú.
 
Ľubomíra Chmelová, manažérka firemnej komunikácie SBERBANK, vám prezradí, aké pravidlá by ste mali pri sporení dodržiavať a aké sú najčastejšie chyby pri sporení.

ZADAJTE OTÁZKU DO PORADNE O SPORENÍ A INVESTOVANÍ


Dozviete sa tiež, čije na dlhodobejšie sporenie výhodnejšia vkladná knižka alebo termínovaný účet. Zistíte, kedy sa oplatí sporiaci účet a kedy termínovaný. Počas nasledujúceho mesiaca dostanete prehľad aj o tom, aké minimálne vklady a zostatky na viazanom vklade vyžadujú jednotlivé banky.
 
Vysvetlíme vám pojem „kapitalizácia úrokov“ a či je výhodné pravidelné pripisovanie úrokov z termínovaného vkladu na bežný účet.
Napokon zistíte aj to, či banky garantujú výšku úrokov na termínovaných vkladoch a či vám môže na peniaze na vašom vklade siahnuť exekútor.
V novej poradni vám vysvetlíme,aké formy investovania si môžete v banke vybrať a pomôžeme vám zorientovať sa v jednotlivýchinvestičných produktoch.

Neprehliadnite
Dozviete sa o poplatkoch, ktoré vás pri investovaní cez banku čakajú a či je možnosť cez banku investovať aj online. Zameriame sa aj na konkrétne investičné produkty ako zlato a podielové fondy. Prečítate si, aké ročné výnosy môžete čakať pri investovaní do týchto produktov.

Napokon zistíte, ako sú vaše investície cez banku chránené a ako musíte svoje výnosy z investovania zdaniť.

Foto: Ivan Sedlák