Banky pri akciách na spotrebné úvery lákajú na vrátenie peňazí a nižšie úroky

Autor: Andrej Dorič
27.03.2015 (15:45)

Zľavy z poplatkov za poskytnutie úveru, nízke úroky či vracanie splátok. To všetko ponúkajú banky, aby nalákali k sebe nových klientov.  

Banky teraz na jar najčastejšie lákajú nových klientov na odpustenie poplatku za schválenie úveru či na vrátenie niekoľkých splátok úveru, ak splácajú úver poctivo.  Dajte si pozor aj na ďalšie podmienky úľav ako výška a dĺžka pôžičky či povinné založenie účtu.
 

Vrátenie peňazí
 

Prima banka  vám vráti poplatok za poskytnutie (5% z objemu úveru) po 18 mesiacoch od poskytnutia Pôžičky. Na to, aby ste získali výhody, musíte splniť niekoľko podmienok:

• Pôžičku celý čas splácate z Osobného účtu 
• Nikdy ste neboli v omeškaní so splátkou

Raiffeisen Bank ponúka bezúčelový spotrebný úver Super Rýchla Pôžička, bez poplatkov za poskytnutie a navyše na konci splácania sa vám vráti vám od 80 do 2.400 eur, podľa toho, koľko si požičiate a ako dlho budete splácať. Táto banka od vás tiež bude vyžadovať poriadne splácanie úveru a navyše musíte dodržať aj stanovenú dobu splatnosti a výšku mesačnej splátky.

Sberbank ponúka bezúčelový úver, po ktorého splatení získate 10 % z poskytnutej sumy späť. Navyše vám odpustí aj poplatok za poskytnutie úveru, čím ušetríte 2% z objemu úveru, min 40 eur.

Aj Sberbank vyžaduje nemeškanie so splátkami a nesmiete úver predčasne splatiť, či požiadať o mimoriadne splátky. Pri tejto ponuke platí aj ďalšie obmedzenie na vyššie a dlhšie úvery. 

VÚB banka sľubuje, že ak požiadate o Šetripôžičku, tak vám z každej splátky vráti na sporiaci účet 5%. Ak si do VÚB banky prenesiete svoje staré úvery, Šetripôžička vám na sporiaci účet pošle až 10% z každej splátky.

Podmienok na úľavy má táto banka viac:
- počas splatnosti úveru sa nikdy nesmiete dostať do omeškania
- nepožiadali ste o odklad splátok
- pôžičku musíte splácať inkasom z účtu vo VÚB
- musíte mať otvorený sporiaci účet
- úver čerpáte na svoj účet vo VÚB
- dobu splatnosti úveru máte medzi 24-120 mesiacmi, v prípade Šetripôžičky na refinancovanie minimálne 48 mesiacov

Zuno bank pre záujemcov o Pôžičku ponúka tiež, že za každých 12 mesiacov splácania vám vráti na váš účet rozdiel medzi bežným úrokom a sadzbou 7,9%.
Podmienky má podobné ako iné banky. Musíte tam mať účet, splácať poctivo a nerobiť mimoriadné splátky.
 

Odporucame

Úrokové pretláčanie konkurencie


Iné banky ponúkajú za poctivé splácanie aj nižšie úroky. Poštová banka ponúka úver Lepšia splátka s úrokovým benefitom 2,22%. Okrem toho vám banka nebude účtovať poplatok za spracovanie úveru. Ak si k tomu úver ešte aj poistíte, môžete vyhrať splátkové prázdniny na celý rok.

Podmienky na zľavu sú tiež v podobe splácania úveru riadne a včas zo svojho osobného účtu v Poštovej banke. Navyše musíte poctivo splatiť aspoň 24 po sebe nasledujúcich splátok.
 

ZADAJTE OTÁZKU DO ÚVEROVEJ PORADNE


Možnosť získať nižší úrok až o 3,33 % ročne oproti starým splácaným úverom ponúka OTP Banka. Jej spotrebný úver otp REFINANC expres ponúka:

• 100% zľavu z poplatku
• Automatické zvýhodnenie úrokovej sadzby o 1,0 % p. a. oproti starej sadzbe
• Pri aktívnom využívaní bežného účtu získate ďalšie zvýhodnenie 2,0 % p. a.
• Ak si poistíte refinančný úver, bude vaša úroková sadzba nižšia o ďalšie 0,33% p. a.

mBank láka klientov na mPôžičku Plus tak, že zníži mesačnú splátku úveru na úroveň konkurenčnej ponuky, najnižšie však na úroveň 7,1% RPMN.