Bitcoin sa prepadol pod 6 000 USD a trh stratil 21 mld. USD za 24 hodín

15.08.2018 (15:00)

Kryptomeny vstúpili do nového týždňa silným poklesom, ktorý za 24 hodín vymazal cca 21 mld. USD trhovej kapitalizácie, ktorá sa po dlhšom období (november 2017) ocitla pod hranicou 200 mld. USD. Bitcoin sa dnes ráno prepadol až pod 6 000 USD. Naposledy sa pod túto hranicu dostal tento rok v júni (5 785 z 18. júna).

Prepadom čelia aj ostatní členovia rodiny kryptomien. Výrazným tlakom čelia niektoré menej známe virtuálne meny, ako napr. Zilliga so stratou až 35%, alebo Cardano, ktoré kleslo až o takmer 22%. Silné straty postihli napríklad aj Ethereum a Ripple s poklesom počas jedného dňa cca 19% a 15%.

Podľa expertov je hlavným dôvodom negatívnej nálady na trhu odkladanie rozhodnutia SEC ohľadom povolenia či zamietnutia VanEck Solid X ETF fondu. Negativitu tiež pravdepodobne podporili posledné správy o podvodoch s BTC a odmietavý postoj regulátorov v Saudskej Arábii.

Momentálne sa neodporúča obchodovať, nakoľko nie je jasné kam smerujeme. Je to hra veľkých rýb, ktoré sa snažia čo najviac vycucať malých investorov a lacno nakúpiť. Ak držíte kryptomeny, nepodlahnite tomuto šoku a držte prípadne postupne prikupujte aby ste dorovnali straty. Toto nemôže trvať večne a po poklese príde rast. Hlavne opatrne!

Uverejnené so súhlasom Kryptoweb.sk.
 
Zdroj: Kryptoweb.sk, Foto: Sarah Pflug, Burst.shopify.com