DDS NN Tatry-Sympatia dosiahla za prvý polrok zisk 1,58 mil. eur

11.09.2017 (10:00)

V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 1,49 mil. eur.
Doplnková dôchodková spoločnosť (DDS) NN Tatry-Sympatia dosiahla v prvom polroku tohto roka čistý zisk 1,58 mil. eur. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 1,49 mil. eur. Celkové výnosy spoločnosti za prvých šesť mesiacov tohto roka predstavovali 5,8 mil. eur a celkové náklady 3,8 mil. eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení DDS NN Tatry-Sympatia za prvý polrok tohto roka, ktorú zverejnila spoločnosť.

Výnosy spoločnosť dosiahla v prvom polroku tohto roka prevažne vo forme poplatkov od klientov, ktoré tvorili 5,2 mil. eur. Finančné výnosy penzijná firma zaevidovala v sume 26 tis. eur. Celkové náklady penzijnej firmy pozostávali najmä z ostatných prevádzkových nákladov na úrovni 1,58 mil. eur a personálnych nákladov v hodnote 1,6 mil. eur.

Aktíva DDS NN Tatry-Sympatia v celkovej výške 6,15 mil. eur tvoril ku koncu júna najmä obežný majetok v sume 6,14 mil. eur. Základné imanie dôchodkovej firmy ku koncu júna predstavovalo 1,65 mil. eur a zákonný rezervný fond 664 tis. eur. Záväzky spoločnosť vykázala ku koncu júna tohto roka vo výške 1,91 mil. eur.

DDS NN Tatry-Sympatia s pôvodným názvom DDS ING Tatry-Sympatia vznikla transformáciou z Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia. Jej jediným akcionárom je spoločnosť NN Continental Europe Holdings, B.V. S hodnotou majetku v spravovaných doplnkových dôchodkových fondoch v sume 704,8 mil. eur je najväčšou doplnkovou dôchodkovou spoločnosťou na Slovensku.
 


Zdroj: SITA, Foto: redakcia