Desať percent akcií J&T Finance Group získa Dušan Palcr

23.03.2011 (16:00)

Dušan Palcr pracoval od roku 1998 v bankovom dohľade Českej národnej banky, neskôr prešiel do J&T, kde sa po pár rokoch stal partnerom.

Partner finančnej skupiny J&T a jej hlavný lobista Dušan Palcr sa stane desaťpercentným akcionárom spoločnosti J&T Finance Group. Agentúre Mediafax to v stredu potvrdil hovorca J&T Petr Málek. "Môžem potvrdiť, že boli zahájené kroky k tomu, aby sa Dušan Palcr stal desaťpercentným akcionárom spoločnosti J&T Finance Group. Proces ešte nebol ukončený," uviedol Málek s tým, že podrobnosti firma zverejní neskôr.

Informáciu ako prvý priniesol server Motejlek.com. Webu informáciu poskytol Patrik Tkáč. Jeho otec Jozef vlastní 50 percent firmy Techno Plus, ktorá bude po príchode Palcra držať v J&T Finance Group 90 %. Nový akcionár väčšiu časť podielu získa ako odmenu na tvorbe skupiny J&T, menšiu časť odkúpi za peniaze a na posledný "kúsok" získa opciu s veľmi výhodnými podmienkami.

J&T Finance Group v súčasnosti zastrešuje dve hlavné vetvy. Pod bankovo - finančnú J&T Finance spadá česká J&T BANKA s pobočkou na Slovensku a jej sesterské banky vo Švajčiarsku, v Moskve a na Barbadose. Ďalej skupina Atlantik a ďalšie spoločnosti. Dušan Palcr pracoval od roku 1998 v bankovom dohľade Českej národnej banky, neskôr prešiel do J&T, kde sa po pár rokoch stal partnerom. Web Motejlek.com ho zaradil vlani do rebríčka 300 najbohatších Čechov a Slovákov.

Získanie podielu Dušana Palcra v J&T Finance Group je podľa portálu súčasťou dlhšieho procesu, ktorého cieľom má byť, aby všetci dlhoroční partneri nejakým spôsobom participovali na aktivitách, ktoré J&T od 90-tych rokov minulého storočia získala. "Ideme cestou rozumného prerozdelenia podielov. Snáď bez veľkej straty synergií. Určitým benchmarkom pre zvyšok bývalej skupiny J&T je transparentnosť Energetického a průmyslového holdingu," uviedol vlani v januári serveru Patrik Tkáč.

Predstavenstvo bolo v J&T zrušené v roku 2008. Daniel Křetínský získal 15 percentný podiel v Energetickém a průmyslovém holdingu, ďalších päť percent kúpil za necelú miliardu českých korún. Peter Korbačka prevzal realitný biznis J&T a so skupinou ďalej úzko kooperuje. Tomáš Martinec založil samostatnú asset management firmu, ktorá úzko spolupracuje s J&T. Martin Fedor je zatiaľ samostatný, ale v blízkej budúcnosti J&T Finance Group kúpi jeho J&T Corporate Finance a bude sa ďalej venovať investičnému bankovníctvu. Igor Rattaj je významným akcionárom Tatry Mountain Resorts a naďalej úzko spolupracuje s J&T. Okrem nového akcionára Dušana Palcra tvorí zostávajúci trojicu niekdajších partnerov J&T Jozef Tkáč, Patrik Tkáč a Ivan Jakabovič.

Zdroj: SITA, MEDIAFAX,