Finančná správa pokračuje v projekte mobilných kancelárií na podanie daňového priznania

13.03.2018 (19:00)

Pre daňové subjekty budú k dispozícii na daňovom úrade v bratislavskej Petržalke 29. marca a 3. apríla. Toto opatrenie považuje finančná správa ako vhodné riešenie pre dlhoročné problémy s parkovaním.

Na parkovisku vedľa daňového úradu budú pristavené dve mobilné kancelárie a budú slúžiť na odovzdávanie dokumentov bez doplňujúcich otázok. Klienti, ktorí využijú tento spôsob, prinesú daňové priznanie, resp. oznámenie o odklade, odovzdajú dokumenty v mobilnej kancelárii, prevezmú si potvrdenie a odídu autom plynulo z parkoviska. Prípadné otázky je vždy potrebné riešiť na daňovom úrade, upozorňuje finančná správa.

"Každoročne sa nám rozširuje počet elektronicky komunikujúcich klientov, keďže elektronická komunikácia je stále prioritou finančnej správy. Papierovo však stále podávajú priznania fyzické osoby. Čísla z minulého roku ukazujú, že možnosť podať daňové priznanie v mobilnej kancelárii využili v 80 % prípadov práve fyzické osoby - z celkového počtu 2 033 daňovníkov," povedal prezident finančnej správy František Imrecze.

Finančná správa okrem toho pripravuje aj v iných mestách rozšírenie možností preberania daňových priznaní aj na iných miestach ako len na organizačných zložkách daňových úradov. Kompletný zoznam dodatočných miest, v ktorých sa budú dať podať daňové priznania, zverejní finančná správa už v najbližších dňoch.


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák