Investovanie

Investovanie: Sú vaše požiadavky na investíciu racionálne?

02.08.2023 - Bežní klienti majú na investíciu tri základné požiadavky, týkajúce sa dostupnosti, výnosov a garantovanej výšky vkladu. Ak ich spĺňa, mala by to byť ideálna investícia. Naozaj závisí úspech vašej investície od týchto požiadaviek?

Aký je rozdiel medzi dividendou a kupónom?

24.07.2023 - Dividenda a kupón sú spojené s výplatou peňažných prostriedkov investorom, avšak používajú sa v rôznych kontextoch a týkajú sa rôznych druhov investícií. Vysvetlíme vám aký je medzi nimi rozdiel.

Investičné podvody - hlavné znaky ako ich rozpoznať

19.07.2023 - Predvlani prišli Slováci a Česi kvôli podvodným praktikám na internete o niekoľko desiatok miliónov EUR, v prípade jednotlivcov ide pritom v priemere o desaťtisíce EUR. Pozrite si, na čo sa treba zamerať, aby ste nenaleteli podvodníkom.

Kde kúpiť zberateľské mince?

14.06.2023 - Poradíme vám, ako identifikovať overených predajcov zberateľských mincí a ako sa vyhnúť falošným predajcom.

Čo je to Timeshares a oplatí sa vôbec?

12.06.2023 - Timeshares je investovanie do dovolenkovej nehnuteľnosti a je spojené s mnohými obmedzeniami. Vysnívaný apartmán sa pre mnohých stal nočnou morou. Predtým, než sa necháte zlákať, prečítajte si príbeh bývalého majiteľa a zopár užitočných rád.

Ako si zabezpečiť rentu 1000 eur k dôchodku?

20.04.2023 - Odborníci upozorňujú, že na dôchodok treba myslieť čo najskôr. Rozdiely vo vkladanej, ale aj nasporenej sume pri odkladaní peňazí hneď po škole a vo veku zrelého štyridsiatnika sú priepastné. Pozrite si, koľko by ste si mali odkladať "bokom" na dôchodok.

Dane a investovanie: Kedy treba výnos z investovania zdaniť a kedy nie?

21.03.2023 - Do konca marca je potrebné priznať a uhradiť daň z príjmu. Daň sa netýka len príjmu zo zamestnania, podnikania, či prenájmu nehnuteľností, ale aj výnosov z investícií. Tu je však dôležité, o aký typ investície ide a odkiaľ výnos pochádza. Správnym prístupom je možné ušetriť stovky až tisíce eur.

Kto sú slovenskí milionári?

27.02.2023 - Nazreli sme do sveta najbohatších Slovákov. Dominujú muži, žien medzi nimi veľa nenájdete. Akí vlastne sú slovenskí milionári?

Sedem rád ako sa stať úspešným investorom

23.02.2023 - Pokiaľ sa neživíte ako burzový maklér, každodenné sledovanie vývoja na finančných trhoch je pre vás úplne zbytočné. Úspešným investorom sa stanete, ak dodržíte zopár jednoduchých pravidiel.

Prvý ETF fond vznikol pred 30 rokmi a zmenil svet investovania

03.02.2023 - Pred troma desaťročiami si investori mohli prvý krát v histórii kúpiť na burze okrem akcií tzv. burzovo obchodovaný fond (exchange traded fund – ETF). Tento typ fondov získal v nasledujúcich rokoch obľubu investorov. Pozrite si zaujímavé informácie z histórie i súčastnosti ETF.

Ako a koľko si sporiť na dôchodok?

09.01.2023 - Na dôchodok by sme si mali začať sporiť v období, keď je ešte v nedohľadne. Čím skôr začneme, tým menšiu čiastku stačí odkladať. Pozrite si, ako sa budú vyvíjať vaše úspory v čase.

Aj dôchodcovia môžu investovať, ale opatrne

02.12.2022 - Čo robiť, aby seniori zbytočne neprichádzali o našetrené peniaze pre infláciu? BANKY.sk zisťovali, či je investovanie vhodné aj vo vyššom veku, aké riziká pri investovaní dôchodcom hrozia a či majú vôbec investovať a nie radšej sporiť.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »