Klienti 365.bank budú môcť platiť prostredníctvom Google Pay

28.02.2018 (12:00)

Môcť zaplatiť a nemať pritom hotovosť, či platobnú kartu? Žiadny problém. Stačí, ak budete mať pri sebe svoj smartfón. Klienti 365.bank budú môcť využívať službu Google Pay, jednoduchý a bezpečný spôsob platenia telefónom, ktorý prichádza v týchto dňoch na slovenský trh.


Stačí len priložiť telefón a hotovo. Váš smartfón sa stáva vašou peňaženkou aj platobnou kartou zároveň. Službu Google Pay od spoločnosti Google budú môcť využívať aj klienti 365. A to rýchlo, jednoducho a bezpečne. Kaviareň, potraviny, či reštaurácia, telefónom zaplatíte všade, kde akceptujú bezkontaktné platby.

„Sme presvedčení o tom, že vďaka novým technológiám dokáže byť banka užitočná 365 dní v roku. Našim klientom chceme aj takto uľahčiť život, a to hneď od začiatku nášho fungovania. Ako „mobile first“ banka vidíme práve v mobilných platbách veľký potenciál,“ hovorí Marek Šupa, CEO 365.

Inovácie v oblasti platieb sa u slovenských klientov pritom doteraz osvedčili. Príkladom sú bezkontaktné technológie, ktoré v roku 2016 predstavovali takmer 40 %* všetkých platieb. Zahraničné prieskumy pritom hovoria aj v prospech platenia telefónom. 6 z 10 ľudí** chce totiž používať inteligentné zariadenia takmer v každej oblasti svojho života, vrátane platieb.

„Zákazníci 365.bank si budú môcť pridať svoju kartu do služby Google Pay a následne začať vďaka tejto službe jednoducho a bezpečne platiť na vyše milióne miest po celom svete,” povedal Pali Bhat, viceprezident pre platobné produkty spoločnosti Google.

Vďaka technológii Google Pay tak už môžete po novom svoju peňaženku s hotovosťou, či s platobnou kartou nechať doma. Aplikáciu si stiahnete z obchodu Google Play a pridáte si do nej kartu 365 banky. Pri platení stačí telefón len prebudiť a priložiť k POS terminálu. Pri sumách nad 20 eur ho treba kvôli vyššej bezpečnosti aj odomknúť.

Google Pay pre každú platbu vytvorí jedinečné virtuálne číslo a bezpečnostný kód, ktorým bezpečne spojí transakciu s konkrétnym bankovým účtom. To znamená, že pri platbe neposiela vaše skutočné číslo karty obchodníkom, u ktorých nakupujete. Údaje o platobnej karte zostanú v bezpečí a sú k dispozícii vtedy, keď potrebujete zaplatiť.

Pokiaľ by ste stratili telefón, môžete najprv zistiť jeho polohu vďaka funkcii „Nájdi moje zariadenie”, a potom ho na diaľku buď uzamknúť novým heslom, alebo ho celý vymazať so všetkými údajmi. A to bez toho, aby ste museli zablokovať kartu.

Google Pay funguje na telefónoch a tabletoch, ktoré sú vybavené operačným systémom Android 4.4 alebo vyšším a podporujú technológiu NFC.

* Zdroj: Štatistika kariet za rok 2016, Slovenská banková asociácia,
** Zdroj: Smartphone penetration amongst mobile users worldwide 2012-2018

Odporucame
 • 
Na slovenský trh vstupuje nová 365 banka
 •  365 banka posúva štart ostrej prevádzky


O 365.bank: Sme banka pre dnešných ľudí. Veríme, že súčasné technológie nám umožňujú byť pre klienta naozaj užitočnými. Stačí si len zapnúť smartfón. Preto na Slovensko prinášame bankovníctvo, ktoré je postavené na princípe „mobile first“. V centre všetkého, čo robíme, je klient. Bankovníctvo budujeme tak, aby bolo preňho jednoduché, príjemné na používanie a inteligentné. Našou ambíciou je byť takou bankou, ktorú budete chcieť používať každý deň. Beta verziu mobilnej a webovej aplikácie si budete môcť vyskúšať už čoskoro. Viac na www.365.bank.

PR servis

 
Zdroj: 365.bank, Foto: 365.bank