Komerční banka evidovala pokles čistého zisku o 0,7 %

06.11.2015 (10:30)

Čistý zisk patriaci akcionárom banky za tretí štvrťrok bol v sume 3,25 mld. českých korún.
Komerční banka, ktorá je tretím najväčším českým peňažným ústavom, počas júla až septembra evidovala pokles čistého zisku o 0,7 %. Nenaplnilo sa tak očakávanie, že mierne posilní. Čistý zisk patriaci akcionárom banky za tretí štvrťrok bol v sume 3,25 mld. CZK. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že bude na úrovni 3,3 mld. CZK.

ZÍSKAJTE VSTUPNÝ BONUS AŽ 2 000 €!

Komerční banka, v ktorej 60-percentný podiel vlastní francúzska Société Générale, uviedla, že náklady na krytie rizík odzrkadľujúce rezervy na straty z úverov a investícií, sa v treťom kvartáli medziročne zvýšili o 6,2 %. Analytici pritom očakávali, že sa výrazne znížia. Banka ďalej informovala, že objem poskytnutých úverov sa počas januára až septembra zväčšil o 8 %. Generálny riaditeľ banky Albert Le Dirac'h uviedol, že dobre rastie objem úverov na obytné nehnuteľnosti a objem pôžičiek pre firmy. Komerční banka pritom eviduje aj rast dopytu po úveroch zo strany spotrebiteľov a malých podnikateľov.

Na Slovensku Komerční banka obsluhuje svojich korporátnych klientov prostredníctvom Komerční banky, a. s., pobočky zahraničnej banky.

(1 EUR = 27,074 CZK)


Zdroj: SITA, Foto: redakcia