Kryptomeny

IMG_0035 5-3
Okrem papierových peňazí a mincí, ktoré nosíme v peňaženke, existujú aj digitálne peniaze, ktoré poznáme pod názvom kryptomeny. Vo svete existuje viac ako tisíc rôznych kryptomien, no známych medzi širšou verejnosťou je len niekoľko. Najznámešia kryptomena je Bitcoin, ďalšie, o ktorých ste mohli počuť sú Ethereum, Litecoin, Ripple, Waves, či Monero. Kompletný zoznam všetkých registrovaných kryptomien nájdete tu.

 

Všeobecné informácie o kryptomenách


Aktuálny vývoj cien vybraných kryptomien


Kryptomenová kurzová kalkulačkaAktuálne správy a novinky zo sveta kryptomien


345283 novinky zo sveta kryptomien

Americké ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že za informácie, ktoré povedú k odhaľovaniu hackerských útokov na americkú infraštruktúru, bude platiť odmenu v kryptomenách. Hackerom sa minulý týždeň podarilo okradnúť japonskú burzu o virtuálne meny za 90 miliónov dolárov. Investičná platforma Robinhood oznámila, že 60 percent jej užívateľov, obchoduje s kryptomenami.

34528Kryptomeny sú aj nie sú platidlo, investovať sa do nich dá, hoci s rizikom

Kryptomeny sú stále viac skloňované ako investícia, ako platidlo či uchovávateľ hodnoty a ochranca majetku pred infláciou. BANKY.sk sa pozreli, ktorá charakteristika sa k nim najviac hodí a ako s nimi narábať

34528Ťažba bitcoinu po čínskych reštrikciách výrazne zlacnela

Zákonné obmedzenia ťažby bitcoinu v Číne spôsobili zemetrasenie na svetovom kryto trhu. Ťažba sa presunula za hranice Číny a jej ziskovosť sa na základe vnútorných algoritmov siete zdvojnásobila.

34528Zahraničné banky sa otvárajú kryptomenám, slovenské zatiaľ vyčkávajú

Európa ešte len plánuje reguláciu kryptomien, ale už ich neodmieta. Banky na Slovensku sú ešte opatrné.

34528
PayPal ešte viac posilňuje svoju prítomnosť na trhu krypto mien

Noviny z kryptosveta: PayPal kúpil spoločnosť spravujúcu krypto peňaženky. Podľa prieskumu Goldman Sachs má až 40 percent veľkých klientov tejto investičnej banky nejakú expozíciu na virtuálne meny.

34528
Trhová kapitalizácia bitcoinu prekročila hranicu jedného bilióna dolárov

Od začiatku roka hodnota kryptomeny stúpla o viac ako 80 %.

34528
Budú Teslu v nákupe bitcoinu nasledovať aj ďalšie firmy?

Elon Musk sa už niekoľko mesiacov vyjadroval o bitcoine mimoriadne pozitívne. Tento týždeň príbeh posunul na vyššiu úroveň nákupom virtuálnej meny v hodnote 1,5 miliardy dolárov.

34528
Bitcoin hlási návrat. Spľasne aj táto bublina?

Najstaršia a najznámejšia kryptomena bitcoin hlási po nevydarenom minulom roku, keď oslabila o vyše 70 %, svoj návrat. Rastúci dopyt vyhnal jeho cenu na 8 000 USD.

34528
Facebook ponúka zmenárňam „Facebook Coin“

Facebook sa snaží uspieť tam, kde Bitcoin neuspel. Má tajný kryptomenový projekt, ktorý začal ponúkať zmenárňam. So správou prišiel New York Times (NYT) 28. februára 2019.

34528
Forbes: XRP je podvod !!! a myslíme si to aj my …

Jason Bloomberg, autor Forbesu, celosvetovo uznávaný IT expert, napísal článok, v ktorom predstavuje argumenty vedúce k tomu, že XRP je podvod.

34528
ESET varuje používateľov kryptomien pred androidovým škodlivým kódom

Škodlivý kód dokáže zameniť text skopírovaný do schránky, útočníci to využívajú na zmenu adresy peňaženky pri používaní kryptomien.

34528
Úvaha o správe BIS

Banka pre medzinárodné platby (BIS) nedávno zverejnila správu o možných problémoch, ktoré čakajú Bitcoin. Hlavne o probléme, kedy minimálne alebo takmer nulové odmeny za ťažbu nebudú schopné pokryť náklady a potvrdzovanie transakcií.

34528
Kryptomeny patria medzi priority pre Komisiu pre cenné papiere USA v roku 2019

V nedávnej správe Úradu pre kontrolu dodržiavania predpisov a skúšok (OCIE) sú digitálne aktíva – označované ako kryptomeny, mince a tokeny – zaradené medzi šesť hlavných „tém OCIE pre rok 2019“.

34528
Trhová kapitalizácia XRP môže byť nadhodnotená o miliardy

Trhová kapitalizácia tokenu XRP, blockchainovej technologickej spoločnosti Ripple, by mohol byť nadhodnotený o 6 miliárd amerických dolárov. So správou prišla analytická firma Messara.

34528
Kryptomeny nedržte na burzách

Vo svetle hacku burzy Cryptopia, šéf konkurenčnej Binance Changpeng Zhao uviedol komentár, ktorý sa nestretol s pochopením komunity.

34528
Ťažbe kryptomien vládne Čína

Rozvíjajúce sa trhy hrajú v odvetví ťažby kryptomien zásadnú úlohu. Získali ju vďaka nadbytočnej výrobnej kapacite a zároveň aj lacnej elektrickej energii. Lídrom tu je nateraz najmä Čína. Väčšina výrobcov špecializovaného hardvéru má svoje prevádzky práve tam.

34528
Roubini tvrdo kritizuje kryptomeny – má pravdu, ale len čiastočnú

Známy ekonóm Nouriel Roubini si už pred rokmi kvôli svojim predikciám globálnej krízy vyslúžil prezývku Dr. Skaza. Teraz sa dostal do diskusie s kryptomenovým nadšencom a tvorcom meny Ethereum Vitalikom Buterinom.

34528
Nedôvera v Tether vyhnala cenu BTC dočasne hore

Podľa tweetu na oficiálnom účte kryptomenovej zmenárne KuCoin sa údajne dočasne zastavilo obchodovanie s digitálnymi menami v pároch s Tetherom (USDT). Pripomeňme, že Tether je stabilný a má v úschove presne to isté množstvo dolárov, koľko vydali USDT, a preto jeho cena sa pohybuje veľmi blízko 1 USD.

34528
Európsky úrad pre cenné papiere a trhy preskúma každé ICO

Európsky úrad pre cenné papiere a trhy (ESMA) skúma jednotlivé ICO (primárna ponuka virtuálnych mincí), aby rozhodla, ako by mali byť mince a tokeny z každého ICO projektu regulované. ESMA tak postupuje podobným spôsobom ako jej náprotivok zo Spojených štátov.

34528
Aplikácia na ťažbu kryptomien pomocou notebooku má úspech aj v Afrike

Americká firma Honeyminer zažíva veľký úspech. Jej aplikácia umožňuje ťažiť kryptomeny cez bežné notebooky. Od júna už získala vyše 50 tisíc klientov. Tretina z nich je z rozvíjajúcich sa ekonomík, päť percent pripadá na africké krajiny. Prednosťou softvéru je jeho univerzálnosť.

34528
Päť možných dôvodov prečo tento rok neuvidíme Bitcoin na vrchole

Bitcoin v tomto roku neočakáva žiadny veľký rast. Tvrdí tak analýza známeho krypto-investora Tuura Demeestera.

34528
Malvér za 25.000 USD umožní kradnúť Bitcoiny z bankomatu

Pred malvérom, ktorý sa dá kúpiť na darknete v prepočte za 25000 USD, varuje tokijská softvérová firma Trend Micro. Malvér umožní preniknúť do bankomatu na Bitcoiny a vybrať čiastku zodpovedajúcu 6750 USD. Oplatí sa tak až po niekoľkonásobnom použití.

34528
Bitcoin sa prepadol pod 6 000 USD a trh stratil 21 mld. USD za 24 hodín

Kryptomeny vstúpili do nového týždňa silným poklesom, ktorý za 24 hodín vymazal cca 21 mld. USD trhovej kapitalizácie, ktorá sa po dlhšom období (november 2017) ocitla pod hranicou 200 mld. USD. Bitcoin sa dnes ráno prepadol až pod 6 000 USD. Naposledy sa pod túto hranicu dostal tento rok v júni (5 785 z 18. júna).

34528
Švajčiarska banka Maerki Baumann je už druhou v krajine, ktorá pracuje s kryptomenami

Súkromná banka Maerki Baumann sa stane druhou švajčiarskou bankou, ktorá prijme kryptomenové aktíva.
 

Tieto informácie sme vám priniesli v spolupráci s Kryptoweb.sk.