Malvér za 25.000 USD umožní kradnúť Bitcoiny z bankomatu

16.08.2018 (10:00)

Pred malvérom, ktorý sa dá kúpiť na darknete v prepočte za 25000 USD, varuje tokijská softvérová firma Trend Micro. Malvér umožní preniknúť do bankomatu na Bitcoiny a vybrať čiastku zodpovedajúcu 6750 USD. Oplatí sa tak až po niekoľkonásobnom použití.


Tokijská softvérová firma Trend Micro na svojich stránkach varuje pred tým, že sa na darknete dá zaobstarať za 25 tisíc dolárov malvér, ktorý vie nájsť slabé miesto bankomatu na Bitcoiny a umožní z neho odcudziť ekvivalent sumy 6750 dolárov, čo je zhruba jeden Bitcoin.

S programom kupec získa aj kartu s čipom spĺňajúcu štandard EMV pre autorizáciu platobnej karty. Ohlasy na ponuku sú podľa japonskej firmy pozitívne, obsahujú vyše sto kladných hodnotení. Predávajúci ponúka aj program pre nabúranie sa do bežných peňažných bankomatov.

„Tým že je veľa finančných prostriedkov uložených v kryptomenách, počítačoví zločinci budú vyvíjať nové spôsoby a nástroje, aby expandovali do týchto nových trhov. Môžeme očakávať, že s rastúcim počtom bankomatov pre Bitcoin bude vznikať nový malware zameraný na bankomaty s kryptomenami.“
 
Server Cointelegraph pripomenul aj nedávne vyšetrovanie firmy Duo Security, ktorá odhalila sieť tisícov chatovacích robotov na účtoch na Twitteri, ktoré sa snažili podvodnými ponukami súťaží ukradnúť identitu držiteľov kryptomien.

Chatovací roboti sa vydávali za uznávané osobnosti na scéne virtuálnych mien. Zakladateľ meny Ethereum Vitalik Buterin už na sociálnych sieťach varoval užívateľov, že nerozdáva žiadne kryptomeny.

Uverejnené so súhlasom Kryptoweb.sk.
 
Zdroj: Kryptoweb.sk, Foto: redakcia