Ministerstvo financií vyzýva hráčov, aby nehrali hazardné hry na nelegálnych stránkach

10.08.2017 (13:54)

Hráči hazardných hier na internete by sa mali mať na pozore a vyhnúť sa nelegálnym poskytovateľom. Ak totiž dôjde k zablokovaniu takejto nelegálnej stránky, štát im nebude vedieť pomôcť a môžu tak prísť o svoje peniaze.

Zoznam nelegálnych stránok, takzvaný blacklist, zverejňuje od polovice júla 2017 Finančná správa SR.

Od začiatku júla tohto roka má štát právo zablokovať internetové stránky, ktoré ponúkajú nelegálny hazard. Sú to tie, ktoré na Slovensku nemajú platnú licenciu a neplatia dane. Vo väčšine prípadov ide o zahraničné stránky, resp. spoločnosti, ktoré fungujú z daňových rajov.

Získajte vstupný bonus až 999 EUR

Blokovanie nelegálnych stránok je logickým vyústením zmien v zákone o hazardných hrách, ktoré prijal parlament minulý rok. „Tieto nelegálne spoločnosti na Slovensku nemajú platnú licenciu a vyhýbajú sa plateniu daní. Okrem ignorovania týchto pravidiel navyše nechránia pred hazardnými hrami mladistvých a ohrozené skupiny ľudí, pričom štát nemá možnosti zabezpečiť ochranu spotrebiteľov, vrátane ich práv,“ uviedol štátny tajomník Ministerstva financií SR, Radko Kuruc.

Slovenskí hráči by mali prestať využívať ponuku týchto nelegálnych stránok. Ministerstvo financií vníma túto tému aj v rovine ochrany spotrebiteľov – a v prípade problémov im nebude mať ako pomôcť.

„Chceli by sme vyzvať slovenských fanúšikov hazardu, aby sa nelegálnym stránkam – uvedeným na blackliste – vyhli. Aktuálne totiž hrozí zablokovanie týchto stránok a keď k nemu dôjde, k svojim vkladom či výhram sa hráči jednoducho nedostanú. Štát navyše nebude mať možnosť zabezpečiť ochranu ich spotrebiteľských práv, o čo v prvom rade ide“, dodal R. Kuruc.

Zoznam nelegálnych stránok, ktorým by sa mali slovenskí spotrebitelia vyhnúť, aktualizuje finančná správa každý týždeň na svojej stránke.

Finančná správa začala kontrolovať nelegálny hazard na internete na začiatku júla a odvtedy identifikovala 23 nelegálnych spoločností poskytujúcich online hazardné hry. Oslovené subjekty majú vždy 10 dní na to, aby nelegálnu činnosť ukončili. Momentálne táto lehota plynie 7 spoločnostiam. Ak vyzvané subjekty nelegálnu činnosť neukončia, dostanú sa na zoznam zakázaných webových sídiel. Tri spoločnosti prevádzkujúce webové stránky ponúkajúce nelegálny hazard svoju činnosť ukončili. K 31.7.2017 finančná správa takto evidovala na zozname 16 spoločností. Za prevádzkovanie zakázaných ponúk môže byť uložená pokuta až do výšky 500 000 eur.

Zoznam prevádzkovateľov nelegálneho hazardu na internete nájdete tu:

https://www.financnasprava.sk/sk/infoservis/priklady-hazardne-hry


Zdroj: SITA, Foto: redakcia