OTP Banka ku koncu septembra so stratou takmer 3 mil. eur

08.11.2017 (14:00)

V rovnakom období minulého roka banka evidovala čistý zisk 3,6 mil. eur.
OTP Banka Slovensko vykázala ku koncu septembra stratu takmer 3 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z informácií z účtovnej závierky, v medziročnom porovnaní je to značné zhoršenie hospodárenia. V rovnakom období minulého roka totiž banka evidovala čistý zisk 3,6 mil. eur. Čisté výnosové úroky po úprave klesli o 32,5 % na 14,9 mil. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií stúpli o 20 % na 8,8 mil. eur.

V minulom roku vykázala banka stratu 3 mil. eur. V roku 2015 pritom evidovala zisk 2,95 mil. eur. Vlani však spoločnosť pristúpila ku konzervatívnejšiemu posudzovaniu kvality úverového portfólia a výrazne zvýšila pomer krytia znehodnotených úverov opravnými položkami. Z tohto dôvodu náklady na krytie rizík medziročne vzrástli o 86 %, prekročili prevádzkový zisk a banka zaznamenala záporný hospodársky výsledok po zdanení.

OTP Banka Slovensko je súčasťou finančnej skupiny OTP Group s pôsobnosťou na slovenskom bankovom trhu od roku 2002. Je univerzálnou bankou s portfóliom produktov a služieb pre fyzické osoby, sektor malých a stredných firiem a právnické osoby.
Zdroj: SITA, Foto: redakcia