Päť možných dôvodov prečo tento rok neuvidíme Bitcoin na vrchole

17.08.2018 (10:00)

Bitcoin v tomto roku neočakáva žiadny veľký rast. Tvrdí tak analýza známeho krypto-investora Tuura Demeestera.
Mnoho držiteľov Bitcoinu verí, že Bitcoin už narazil na svoje absolútne dno a teraz čaká len na rast. Ich nadšenie však nezdieľa Tuur Demeester, nezávislý investor do kryptomien, ktorý tvrdí, že tento rok rozhodne nebude pre Bitocin v znamení hľadania nových vrcholov.

Poukázal na to, že Bitcoin rally, ktorú sme videli v druhej polovici minulého roka, bola skutočne spustená už v roku 2015 od hodnoty 200 dolárov. Trh teda v súčasnej dobe potrebuje nejaký čas, aby znovu získal silu, ochladil sa a dokázal sa s týmto 30 mesačným rastom porovnať.

Demeester sa drží pri zemi a považuje rok 2018 za obdobie, v ktorom bude treba byť veľmi opatrný.

„Myslím, že tento rok je veľkou príležitosťou, aby sme si oddýchli, pozreli sa na vývoj trhu, urobili prehľad o svojich dobrých a zlých krokoch a získali vedomosti z posledného vývoja.“
 
Demeester zároveň pridal 5 dôvodov, prečo sa Bitcoin v tomto roku držal nohami na zemi.

Rast cien za baníctvo

Výnosné krytie už nie je tak výnosné ako predtým. Klesajúca cena Bitcoinu z neho robí pomerne drahý druh získávania tejto kryptomeny. Tí, ktorí nedokázali včas modernizovať svoje ťažobné zostavy, sú nútení predávať svoje mince.

Problematické objemy

Objemy obchodov sú v porovnaní s predchádzajúcim rokom menšie.

Minimálny záujem o nové obchody

Posledný prieskum zistil, že v poslednom štvrťroku investovalo do Bitcoinu menej ako 0,5% amerických investorov. Tento trend sa dá predpokladať aj naďalej. Podľa vyhľadávania Google je záujem o vyhľadávanie slov Bitcoin tento rok oveľa nižší.

Problematika bezpečnosti

Bezpečnosť transakcií jednotlivých kryptomien nie je v dnešnej dobe ešte natoľko vyriešená, aby boli s ňou úplne spokojné inštitúcie, ktoré sa zaoberajú obchodovaním s kryptomenami. I to je dôvod, prečo nie je ich aktivita vysoká.

Bitcoin ETF zatiaľ nie

Demeester sa domnieva, že prvý Bitcoin ETF v roku nebude schválený. Aj tak však dúfa, že až sa to stane, cena Bitcoinu raketovo porastie tak, ako u ETF pri zlate, keď cena vzrástla o 350%.

Uverejnené so súhlasom Kryptoweb.sk.
 
Zdroj: Kryptoweb.sk, Foto: Sarah Pflug, Burst.shopify.com