Poštová banka zvyšuje komfort služieb aj na poštách

01.02.2018 (10:00)

Klienti Poštovej banky môžu od začiatku tohto roka počítať s komfortnejšími a kvalitnejšími finančnými službami aj na poštách. Od januára 2018 sa priehradky finančných služieb na vybraných poštách menia na pracoviská „Banka na pošte“.

Na 203 poštách bolo od tohto roka zriadených 322 pracovísk „Banka na pošte“, ktoré postupne prechádzajú modernizáciou a redizajnom.

Klientov na nich obslúžia odborníci, ktorí aj doteraz pracovali na priehradkách finančných služieb ako zamestnanci Slovenskej pošty alebo ako zamestnanci dcérskej spoločnosti Poštovej banky, PB Partner na vysunutých pracoviskách. Od nového roka prijalo 158 zamestnancov pošty ponuku stať sa zamestnancami Poštovej banky. „Túto možnosť využilo viac ako 90 % oslovených zamestnancov, ktorí sa stali zamestnancami Poštovej banky. Veríme, že sa táto zmena odrazí v skvalitnení našich služieb na poštách,“ hovorí generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko. Celkovo tak bude mať Poštová banka 322 svojich zamestnancov na poštách. Zmenu prístupu k poskytovaniu finančných služieb na poštách si vyžiadala aj pripravovaná úprava zákona o finančnom sprostredkovaní. Ten bude klásť vyššie nároky na vzdelávanie pracovníkov. „Banky na pošte“ prinesú okrem vyššieho komfortu pre klienta aj rozšírenie ponúkaných služieb a produktového portfólia. Vďaka tomu dostanú klienti služby v rozsahu a kvalite ako je zvykom v pobočkách bánk. „V priebehu tohto roku plánujeme doplniť portfólio na vybraných poštách aj o produkty ako sú úver na bývanie či účty pre právnické osoby,“ dodáva A. Zaťko.

PABK2Na poštách, na ktorých nebudú zriadené pracoviská „Banka na pošte“, bude aj naďalej možné vybaviť si základné finančné záležitosti, ako otvoriť bankový účet, vykonať platobný príkaz, zriadiť sporenie, niektoré typy poistení či vybaviť spotrebný úver.

V dostupnosti klientom je Poštová banka na Slovensku jedinečná. Päťdesiat vlastných pobočiek a viac ako 1 500 kontaktných miest na poštách klientovi umožňujú vybaviť si potrebné finančné záležitosti takmer v každej obci na Slovensku. „Za kľúčové však považujeme nielen kvantitu predajných miest, ale aj kvalitu ponúkaných služieb. K zvyšovaniu kvality prispeje práve zmena priehradiek finančných služieb na pracoviská „Banka na pošte“, hovorí A. Zaťko.

Viac informácií nájdete na www.postovabanka.sk

Poštová banka pôsobí na slovenskom trhu už 25 rokov. S viac ako miliónom klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Jej vlastnú sieť tvorí 50 pobočiek, 216 bankomatov a svoje služby poskytuje aj na viac ako 1 500 poštách po celom Slovensku. Jej klienti majú k dispozícii viac ako 7 000 miest na výber hotovosti. Štandardnú ponuku bankových produktov a služieb dopĺňajú poistné produkty, podielové fondy a dôchodkové sporenie v druhom pilieri.

   PR servis


 
Zdroj: Poštová banka, Foto: Poštová banka