Prima banka dosiahla v prvom polroku zisk takmer 7 mil. eur

17.07.2017 (13:00)

Polročný čistý zisk Prima banky sa v medziročnom porovnaní zvýšil o 3 %.
Prima banka dosiahla v prvom polroku čistý zisk 6,8 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho zvýšila o 3 %. K výsledkom podľa vyjadrení spoločnosti prispelo okrem iného trvalé zameranie banky na jednoduchosť a vnútornú efektivitu. Vďaka tomu sa banke podarilo v medziročnom porovnaní znížiť prevádzkové náklady o 6 %. Rast banky ťahali najmä retailové úvery.

Objem úverov obyvateľstvu medziročne firma zvýšila o 19 % na 1,321 mld. eur. Celkový objem hypoték v medziročnom porovnaní vrástol o viac ako 20 % na 1,170 mld. eur. Spotrebné úvery stúpli o 11 % na 140 mil. eur. Vklady obyvateľstva banke medziročne vzrástli o takmer 10 % na celkový objem 1,363 mld. eur. Zostatky na bežných účtoch medziročne stúpli o viac ako 33 %. Kontinuálny rast zaznamenávajú podľa vyjadrení spoločnosti aj termínované vklady, ktorých objem medziročne posilnil na 814 mil. eur.

S Prima bankou sa 1. augusta zlúči Sberbank Slovensko, pričom nástupníckou spoločnosťou sa stane Prima banka. Klienti Sberbank budú môcť aj po právnom zlúčení využívať svoje produkty a služby tak ako doteraz. Zachované ostanú ich pôvodné čísla účtov, platobné karty, ako aj elektronické bankovníctvo.

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov. V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko. Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku.


Zdroj: SITA, Foto: Prima banka