Rezort dopravy už nepočíta so vznikom národného leteckého dopravcu

11.09.2019 (16:15)

Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek povedal, že návrh na vznik národného leteckého dopravcu na rokovanie vlády už nepredloží. Analýza podľa neho ukázala, že to nie je vhodný projekt a je to preňho zaväzujúce.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV) už nepočíta s vytvorením národného leteckého dopravcu. Minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd) povedal, že spomínaný návrh na rokovanie vlády už nepredloží. "Ekonomická analýza ukázala, že to nie je vhodný projekt, tým pádom pre mňa je to zaväzujúce. Nechal som preto vypracovať analýzu," informoval minister v stredu pred rokovaním vlády.

O projekte národného leteckého dopravcu, ktorý je súčasťou programového vyhlásenia súčasnej vládnej koalície, by podľa ministra dopravy mala rozhodnúť budúca vláda. "Keby som bol aj v ďalšom období ministrom, tak by som to neodporučil, pokiaľ budú také čísla ako teraz," poznamenal Érsek. "Je to stratový podnik, ale môže sa rozhodnúť vláda alebo Národná rada SR, že chcú mať národného prepravcu," poznamenal minister s tým, že on tento návrh na vládu nepredloží.
 
Zdroj: SITA, Foto: Jp Valery, Burst.shopify.com