Slovenská pobočka Banco Mais zmenila názov

20.02.2012 (08:00)

 

Banco Mais, pobočka zahraničnej banky, zmenila koncom januára názov na Banco Banif Mais. Ide o vyústenie viac ako dvojročného procesu. V septembri 2009 sa začal proces fúzie medzi Banif Financial Group a Banco Mais Group, ktorý sa zavŕšil na konci vlaňajška. "Na Slovensku používame ochrannú známku Banif Plus Bank od roku 2010," doplnil šéf slovenskej pobočky Pavel Rapoš.

Slovenská pobočka banky poskytuje spotrebiteľské úvery, konkrétne autoúvery, a napriek veľmi zložitému krízovému obdobiu počas uplynulých štyroch rokov sa jej podľa Rapoša darí plniť svoje plány. Kým v roku 2010 evidovala čistý zisk 627 tis. eur, tak v minulom roku to bolo pre krízu zníženie na 323 tis. eur. Napriek tomu sa spoločnosti podľa Rapoša darí na Slovensku veľmi dobre. "Podarilo sa nám počas uplynulých štyroch rokov dosahovať najvyššiu rentabilitu aktív (ROE) v rámci slovenského bankového sektora," povedal Rapoš. Zároveň dodal, že pre tento rok neplánujú na Slovensku žiadnu zmenu stratégie a sústredia sa na hlavný biznis, kde by chcela firma získať väčší trhový podiel.

Portugalská banka Banco Mais sa prostredníctvom svojej bratislavskej pobočky zameriava na individuálnu klientelu, podnikateľov a malé firmy. Hlavnou aktivitou portugalskej banky je poskytovanie spotrebných úverov. Svoju činnosť začala na Slovensku v úvode septembra 2005. 
Zdroj: SITA,