Švajčiarska banka Maerki Baumann je už druhou v krajine, ktorá pracuje s kryptomenami

09.08.2018 (10:00)

Súkromná banka Maerki Baumann sa stane druhou švajčiarskou bankou, ktorá prijme kryptomenové aktíva. 
Súkromná banka v Zürichu sa rozhodla prijať kryptomenové aktíva z platieb prijatých za poskytnuté služby, ako aj tie, ktoré boli získané z krypto-ťažby, ako odpoveď na nové požiadavky trhu a nárast popularity kryptomien, píše International Investment.

Banka Maerki Baumann poznamenala, že nie sú pripravení na poskytnutie priamych investícií do kryptomien, ale poskytnú možnosti „odborníkom“ klientom, ktorí majú záujem o krypto-investície. Podľa ich vyhlásenia banka „pozorne sleduje vývoj“ kryptomien ako investičného nástroja.

„Teraz vnímame kryptomeny ako alternatívne investičné nástroje, ale zatiaľ máme k dispozícii len obmedzené skúsenosti a údaje (ceny, volatilita, objemy obchodov).“
 
Avšak banka tvrdí, že „v súčasnosti je proti väčším investíciám do krypto,“ a dodáva

 „Kryptomieny nie sú podľa nášho názoru vhodné pre dlhodobé investície kvôli vyššie uvedeným neistotám.“
 
Na začiatku leta sa Hypothekarbank Lenzburg stala prvou bankou Švajčiarska, ktorá poskytovala firemné účty pre blockchain a krypto fintech spoločnosti. V minulom roku získala spoločnosť Falcon Private Bank od Švajčiarskeho úradu pre finančný dohľad (FINMA) oprávnenie na správu Bitcoin (BTC) a iných kryptoaktív, založených na blockchain technológii.

Uverejnené so súhlasom Kryptoweb.sk.


 
Zdroj: Kryptoweb.sk, Foto: redakcia