Úvery


Ani predschválený úver nezaručuje, že vám ho banka poskytne

23.10.2023 - Predschválený úver je pojem, ktorý ľuďom dáva prísľub možnosti čerpania hypotéky alebo iného úveru už v predstihu. Mať predschválený úver však neznamená, že hneď ako sa klient rozhodne, má peniaze na účte. Aj takéto úvery majú svoje limity.

Úvery na rekonštrukciu nehnuteľnosti

18.10.2023 - Rekonštrukcia bytu alebo domu stojí pri súčasných cenách materiálov a prác rádovo desiatky tisíc eur, v niektorých prípadoch sa cena vyšvihne aj cez 100.000 eur. Pozreli sme sa na to, ktorý úver sa vám oplatí najviac.

Ako funguje navýšenie hypotéky

12.10.2023 - Aj keď ľudia často používajú pojem „navýšenie hypotéky“, keď potrebujú k hypotéke peniaze navyše, reálne navýšenie banky ako produkt nemajú a existujúcu hypotéku navýšiť nie je možné. Pozrite si, ako „navýšenie“ funguje v praxi.

Ponuka zelených hypoték sa rozširuje o produkty UniCredit banky

20.07.2023 - Mnohé banky na Slovensku poskytujú zvýhodnené podmienky na kúpu energeticky úsporných nehnuteľností, na rekonštrukcie za účelom zníženia energetickej spotreby, aj na nákup zelených produktov. V týchto bankách dostanete lepšie podmienky.

Kreditná karta má svoje výhody aj nevýhody. Poznáte ich?

12.07.2023 - Akonáhle máte stabilný príjem a banka vás vyhodnotí ako spoľahlivého klienta, ponúkne vám kreditnú kartu. Mali by ste však vedieť, že kreditná karta je úverový produkt. Zvyčajne sa rýchlejšie dozviete o jej výhodách, no dobré je poznať aj druhú stranu mince.

Pri kúpe auta nepodceňujte poplatky, ktoré vás čakajú

19.06.2023 - Po bývaní je kúpa auta druhou najväčšiu investíciou, ktorá vie dlhodobo ovplyvniť domáci rozpočet. Obzvlášť, ak si kupujete vozidlo nad rámec svojich finančných možností. Viete, aké auto si môžete dovoliť?

Radíme: Na čo si dať pozor pri nebankových pôžičkách

29.05.2023 - Veľa Slovákov má skúsenosť s pôžičkou od nebankovej spoločnosti alebo s kúpou na splátky. Vďaka prísnej regulácii štátu v tomto segmente sa situácia zlepšila. Stále sa však nájdu spoločnosti, ktoré sa snažia pravidlá obísť, na čo v konečnom dôsledku doplatí spotrebiteľ. Poradíme vám, ako sa rýchlo zorientovať a zistiť, či ide o osvedčeného alebo naopak nepoctivého poskytovateľa úveru.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »