Zaujalo nás: Poštová banka dokazuje zmenu orientácie na mladšie ročníky novou pobočkou

Autor: redakcia Banky.sk
28.09.2017 (09:00)

Láka sloganom: „Nenechávajte deti doma. Vezmite ich do banky.“

Vyraziť s deťmi na úrady či do banky nepatrí k obľúbeným aktivitám asi žiadnej matky. Ak môžeme, vybavíme si podobné „oficiality“ radšej samé, niekedy sa však spoločnosti našich potomkov nevyhneme. Vtedy nám nezostáva nič iné, len obrniť sa trpezlivosťou a dúfať, že zvládneme jedným očkom sledovať naše pobehujúce dieťa a druhým to, čo nám vysvetľuje pani za prepážkou.

Niektoré banky našťastie myslia aj na takéto situácie a snažia sa nám to uľahčiť. Preto niekde nájdeme napríklad detský bankomat a inde dokonca detské ihrisko.

Poštová banka je na trhu už 25 rokov a dlhú dobu bola vnímaná ako banka pre staršie ročníky. Svoje služby ponúkala primárne cez pobočky Slovenskej pošty, klientami boli prevažne obyvatelia menších miest a obcí, ponuka produktov bola bez náznaku online služieb. 

Začiatkom tohto roka banka pozitívne prekvapila zmenou imidžu aj portfóliom produktov. A v tomto ťažení pokračuje ďalej – napríklad novým konceptom pobočiek. Ako prvou je vynovená pobočka Poštovej banky v Pezinku. Prekvapí vás bezpečné detské ihrisko a zdravá kaviareň. „Nový koncept pobočiek plánujeme otvoriť aj v ďalších mestách. Napriek rozvoju digitálnych služieb klasické bankovníctvo nateraz nekončí. Len sa musí prispôsobiť novým nárokom klientov. Tie im naplníme,“ je presvedčený generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.

Pezinská pobočka na Moyzesovej ulici bude miestom, kde budú môcť zákazníci popri vybavovaní bankových či poštových záležitostí aj zrelaxovať a zabaviť deti. V detskom kútiku nájdu šmykľavku, stolíky, malé preliezačky, knihy a hračky. V kaviarni sa budú podávať nápoje, zdravé obedy a dezerty. „Pravidelne chceme na pobočke organizovať prednášky a workshopy na aktuálne témy pre rodiny s deťmi a spájať tak komunity. Zároveň im s našimi odborníkmi radi pomôžeme vo finančnom plánovaní ich domácich rozpočtov,“ vysvetľuje Zaťko. Deti sa budú môcť zapojiť do tvorivých dielní, kde budú vyrábať napríklad svoje prvé pokladničky.


17 09 28 PABK kaviaren 17 09 28 PABK ihrisko 17 09 28 PABK kniznica

Zdroj: Poštová banka, Foto: Poštová banka