Zo smartfónu do kina! Spoznajte so svojimi deťmi svet, ktorý si nosíte vo vrecku.

09.08.2017 (09:00)

Po úspechu animákov Hotel Transylvánia, Oblačno, miestami fašírky alebo Lovecká sezóna, predstavuje Sony Pictures Animation novinku EMOJI FILM. (PR správa)

Sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Nepohneme sa bez nich ani na krok, v priemere ich kontrolujeme každých 15 minút. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, ako to funguje vo vnútri vášho smartfónu? Už čoskoro do našich kín zavíta nový animák EMOJI FILM, ktorého celý dej sa odohráva vo svete, v ktorom nájdete niektoré z najpopulárnejších mobilných aplikácií -  Candy Crush, Facebook, Shazam, Snapchat, Dropbox, Instagram, Just Dance, Spotify, Twitter, WeChat či Youtube.Rušné mesto Textopolis sa nachádza v četovacej aplikácii a obývajú ho Emoji. Ich životný cieľ je jednoduchý - chcú byť vyvolení a použití majiteľom telefónu pri ďalšej konverzácii. Energický Gene sa však od ostatných Emoji líši. Narodil sa s množstvom emócií, čo mu komplikuje život. Rozhodne sa preto stať sa normálnym a s pomocou svojho najlepšieho priateľa Daj na to  a známej Hekerky sa vydáva na cestu ostatnými svetmi – aplikáciami v telefóne - aby objavil kód, ktorý by ho “opravil”. Celý telefón však čelí veľkej hrozbe a jeho záchrana padá na plecia práve tejto zvláštnej trojice.

Film bude u nás uvedený v slovenskom dabingu a našim smajlíkom prepožičajú hlasy viaceré herecké hviezdy. Ako Gene sa predstaví Michal Hallon, jeho najlepším kamošom Daj na to bude Juraj Kemka, záhadnou Hekerkou Táňa Pauhofová a záporáčkou Smajly Peťa Polnišová. Divákov však pravdepodobne najviac pobaví dvojka výnimočne vážnych smajlíkov „hovienok“ - ktorej hlasy prepožičajú Maroš Kramár a jeho najmladší syn Marko. Okrem známych hercov sa však v slovenskom znení predstavia aj viacerí známi hostia ako moderátori Sajfa a Junior či frontman IMT Smile Ivan Tásler.

Animovaný EMOJI FILM sa v našich kinách objaví so slovenským dabingom už 10. augusta 2017. Na vaše plátna ho prinesie spoločnosť Itafilm.


Zdroj: Itafilm, Foto: Itafilm