Banky.sk

Klasické hypotéky

POROVNANIE HYPOTEKÁRNYCH ÚVEROV

Porovnajte si hypotekárne úvery bánk na BANKY.sk a získajte aktuálne informácie o jednotlivých hypotekárnych produktoch bánk. Zoradiť hypotéky si môžte podľa názvu banky alebo podľa výšky úrokovej sadzby fixovanej na 5 rokov. Porovnať je možné viacero produktov naraz.
 


Banka Produkt Hodnota
365.bank Hypotéka 4.25
BKS bank Úver na bývanie 4.5
ČSOB ČSOB Účelový úver na bývanie 4.29
Fio banka Fio hypotéka 3.98
mBank mHYPOTÉKA 4.49
Prima banka Slovensko Hypotéka 4
Slovenská sporiteľňa Úver na bývanie 4.39
Tatra banka HypotékaTB 4.49
Tatra banka Refinančná HypotékaTB 4.49
UniCredit Bank Hypoúver Invest 4.19
VÚB Hypotéka na bývanie 4.39
VÚB Hypotéka na refinancovanie 4.39


 

Pozrite si tiež:

Hypotekárny úver je úver s lehotou splatnosti najmenej 4 roky a najviac 30 rokov, zabezpečený záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti, a to aj rozostavanej. Poskytuje sa na účely nadobudnutia, výstavby, rekonštrukcie resp. údržby tuzemskej nehnuteľnosti alebo na splatenie skôr poskytnutého úveru na vyššie uvedené účely, ktorý nie je hypotekárnym úverom. Nie každú nehnuteľnosť vám banka prefinancuje, tieto parametre musia spĺňať nehnuteľnosti.

Od 1.1.2018 platí na Slovensku systém daňového bonusu pri hypotékach pre mladých. Tento systém nahradil pôvodnú bonifikáciu úrokovej sadzby.

Možnosť uplatnenia daňového bonusu pri hypotekárnom úvere je určená mladým ľuďom vo veku od 18 do 35 rokov s príjmom neprevyšujúcim stanovený strop.
Tento priemerný mesačný príjem žiadateľa, vypočítaný z príjmu za kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom bola podaná žiadosť o hypotekárny úver, môže byť maximálne vo výške 1,3 násobku priemernej mesačnej nominálnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve SR za predchádzajúci rok.

Daňový bonus sa uplatňuje vo výške 50% zaplatených úrokov, maximálne však do výšky 400 eur za kalendárny rok. Ďalším obmedzením je, že bonus je možné uplatniť na úroky zo sumy úveru maximálne vo výške 50 tisíc eur (celkový úverový rámec môže byť aj vyšší) a zároveň maximálne na sumu zodpovedajúcu 70 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Na úroky z časti úveru prekračujúcu niektorú z týchto hraníc sa daňový bonus uplatniť nedá.

 
Zdroj: webové stránky bánk, Aktualizované: 16.7.2024
Uvedené informácie sú pravidelne aktualizované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za ich správnosť portál BANKY.sk neručí.