Banky.sk

Bezúčelové hypotéky

POROVNANIE BEZÚČELOVÝCH HYPOTEKÁRNYCH ÚVEROV (AMERICKÝCH HYPOTÉK)

Porovnajte si ponuku bezúčelových hypoték jednotlivých bánk na BANKY.sk a získajte podrobné informácie o poplatkoch, úrokových sadzbách, podmienkach získania hypotéky či dokladoch, ktoré k jej vybaveniu potrebujete. Zoradiť hypotéky si môžte podľa názvu banky alebo podľa výšky úrokovej sadzby fixovanej na 5 rokov. Porovnať je možné viacero produktov naraz.


Banka Produkt Hodnota
ČSOB ČSOB Neúčelový úver na bývanie 4.79
Fio banka Fio Americká hypotéka 4.98
mBank mHYPOTÉKA (bezúčelová) 5.49
Tatra banka Americká hypotékaTB 4.79
UniCredit Bank Free Hypoúver 4.69
VÚB Bezúčelová hypotéka 4.39

Pozrite si tiež:

Bezúčelový hypotekárny úver inými slovami Americká hypotéka je úver zabezpečený nehnuteľnosťou, ktorý možno využiť na financovanie rôznych potrieb klientov. Úroky na americkej hypotéke sú spravidla vyššie ako pri klasickej hypotéke, ale určite nižšie ako pri spotrebnom úvere.

Záujemcovia ju využívajú najmä vtedy, keď z nejakého dôvodu potrebujú vyššiu sumu peňazí. Veľkou výhodou je, že zákazník nemusí dokladovať účel použitia. Získane peniaze klient môže použiť na čokoľvek, napríklad kúpu auta, exotickú dovolenku, alebo aj na kúpu nehnuteľnosti v zahraničí.

Aj pri tomto úvere však klient musí založiť nehnuteľnosť v prospech banky. Nehnuteľnosť, ktorou klient zabezpečí úver musí byť na území Slovenska, je to dostavaný (skolaudovaný) byt alebo rodinný dom.

Zdroj: webové stránky bánk, Aktualizované: 23.2.2024
Uvedené informácie sú pravidelne aktualizované, majú informatívny charakter a nie sú právne záväzné. Za ich správnosť portál BANKY.sk neručí.