Opäť lúpež v Ľudovej banke

05.03.2002 (00:00)

Lupiči nevykradili včera pobočku Ľudovej banky na Jesenského ulici prvýkrát
Včera tesne po tretej hodine popoludní vtrhli dvaja mladí lupiči do pobočky Ľudovej banky na Jesenského ulici v centre Bratislavy, v tesnom susedstve Slovenského národného divadla. Neboli maskovaní a jeden z nich mal v rukách pištoľ striebristej farby. Ňou najskôr ohrozovali a odzbrojili pracovníka súkromnej bezpečnostnej služby. Donútili ho ľahnúť si na zem a odovzdať služobnú zbraň. Potom už s dvoma strelnými zbraňami vbehli do filiálky. Vnútri boli dvaja klienti a traja zamestnanci banky. Kým jeden z lupičov ohrozoval klientov, bezbranného esbéeskára a ľudí za priehradkami, druhý skočil za pult a jednému z pracovníkov banky priložil pištoľ k hlave. Podal mu farebnú igelitku a povedal niečo ako: "Nakladaj!" Keď dostal obsah priehradky, pokračoval k druhej. Chcel vyrabovať aj tretiu, ale komplic pred okienkami ho vyzýval, aby sa ponáhľal. S plnou igelitkou lupiči vybehli z banky a popred budovu SND ušli smerom na Gorkého ulicu. Všetko trvalo veľmi krátko. "Polícia dostala informáciu o prepade osem minút po pätnástej" povedala krajská policajná hovorkyňa Marta Bujňáková. "Páchateľov sa doteraz nepodarilo chytiť. Ide o dvoch mladých mužov, vo veku 20 až 25 rokov. Obaja boli štíhli, vysokí približne 180 centimetrov. Jeden mal na sebe červenú a druhý čierno- bielu bundu s kapucou. Maskovaní neboli." Zo záznamov priemyselných kamier v Ľudovej banke sa podarilo policajtom získať podobizne oboch páchateľov.

Pri včerajšej lúpeži v Ľudovej banke nešlo ani zďaleka o prvé prepadnutie tohto bankového ústavu a dokonca aj pobočka na Jesenského ulici už bola raz prepadnutá. Aj v tom prípade páchateľ odzbrojil ochranku a ukradol peniaze bez ohľadu na to, že bol v zábere bankových kamier. Jeho rozmazaná fotografia s čiapkou na hlave síce obehla médiá, no doteraz sa ho nepodarilo chytiť. V pobočke Ľudovej banky na Námestí SNP v Bratislave sa odohrala aj jedna z najväčších bankových lúpeží posledných rokov. V júli 1997 ukradla trojica lupičov viac ako 57 miliónov Sk. Prípad doteraz nie je vyriešený a peniaze sa nepodarilo nájsť.

LÚPEŽE V ĽUDOVEJ BANKE

15. marca 2001- Ozbrojený lupič prepadol expozitúru Ľudovej banky v bratislavskej Dúbravke. Odniesol si 200 000 Sk. Doteraz ho nechytili.
3. apríla 2001 - Pobočku Ľudovej banky na Dlhých Dieloch v Bratislave prepadli traja maskovaní lupiči ozbrojení pištoľami. Ukradli jeden a pol milióna Sk a polícia ich dodnes nechytila.

Zdroj: Národná Obroda,