Finančný bulvár a zaujímavosti

História bankovníctva sa začala ešte pred našim letopočtom

12.07.2024 - Slová klasikov „Ak chceme pochopiť súčasnosť musíme poznať minulosť“ či “História sa opakuje“ nech nás sprevádzajú týmto oddychovým miniseriálom. Priblížme si dejiny svetového i slovenského bankovníctva a určite sa dozviete veľa zaujímavých informácií i pikošiek.

História dôchodkového systému

03.06.2024 - Viete, že v minulosti dôchodkový systém vôbec neexistoval? Pátrali sme v minulosti, kde sú jeho počiatky a ako sa vyvíjali rôzne dôchodkové schémy.

Najpravdivejšie výroky Warrena Buffetta o investovaní

28.05.2024 - Warren Edward Buffett, prezývaný Veštec z Omahy je americký miliardár, investor, obchodník a filantrop. V roku 2008 podľa rebríčku Forbes bol najbohatšou osobou na svete. Preslávili ho mnohé inšpiratívne citáty o investovaní a peniazoch. Ponúkame vám výber tých najlepších.

Najdrahšie veci predané v aukciách

29.04.2024 - Svetové aukčné domy nemajú núdzu o bohatých klientov. Toto je 10 mega drahých vecí, ktoré sa predali na svetových aukciách.

Aj farba auta ovplyvňuje jeho cenu pri ďalšom predaji

04.04.2024 - Cenu ojazdeného vozidla ovplyvňuje aj jeho farba. Až 64 % áut ponúkaných na slovenskom trhu je pritom len v štyroch farbách – šedá, biela, čierna a červená. Pozrite si, ktoré farby najmenej strácajú na hodnote a ktoré najviac.

Investičné pojmy spojené so zvieratami

27.03.2024 - Všimli ste si, koľko “zvierat” sa nachádza vo svete financií? Pozrite si, čo symbolizuje býk, medveď, holubica, jastrab, ale aj niekoľko netradičných zvierat ako labuť či jednorožec.

Dá sa kúpiť šťastie za peniaze?

23.02.2024 - Dá sa životné šťastie vôbec nejako merať? Platí úmera, čím sme bohatší, sme aj šťastnejší? Odpovede na tieto zaujímavé otázky hľadali ekonómovia, aj psychológovia.