Archív správ

Nadnárodné skupiny podnikov sa už daniam nevyhnú, Ficova vláda zavádza dorovnávaciu daň

08.12.2023
Parlament schválil zákon o dorovnávacej dani na zabezpečenie minimálnej úrovne zdanenia nadnárodných skupín podnikov. Zákonom sa má zabezpečiť minimálne zdanenie príjmov subjektov nachádzajúcich sa na Slovensku, ktoré sú členmi nadnárodnej skupiny podnikov alebo veľkej vnútroštátnej skupiny. Zákon poslanci schválili v zrýchlenom legislatívnom konaní.

Poslanci schválili daňový bonus na hypotéky

08.12.2023
Parlament schválil pomoc ľuďom s hypotékami, a to aj napriek tomu, že sa na návrh zosypala vlna kritiky. Štát schválenou legislatívou reaguje na nárast mesačných splátok klientov po refixácii úrokovej sadzby.

Investovanie čaká od nového roka zmena. Európsky parlament umožnil do niektorých alternatívnych fondov vstupovať aj širokej verejnosti

08.12.2023
Oblasť kolektívneho investovania čaká od januára veľká zmena. Aj neprofesionálni investori budú po novom môcť bez obmedzenia vložiť svoje peniaze do alternatívnych fondov. Konkrétne ide o európske dlhodobé investičné fondy, tzv. ELTIF, do ktorých mohli doteraz vstupovať len kvalifikovaní alebo profesionálni investori a iba časť tzv. retailových investorov.

Dajú sa poslať peniaze na kartu?

08.12.2023
Ak predávate veci na online bazároch zbystrite pozornosť, ak vám chce kupujúci poslať peniaze na kartu. S istotou sa jedná o podvod. Banky.sk zisťovali, či je možné, poslať peniaze na kartu, alebo len na účet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »