Zmeny v top manažmente a kľúčových pozíciach v bankovníctve

Tatra banka má od 2. decembra nového člena predstavenstva

04.12.2023 - Oliver Pichler sa od 2. decembra 2023 stal novým členom predstavenstva zodpovedným za finančný manažment, dane, controlling, treasury a riadenie dcérskych spoločnosti Tatra banka Group. Na pozícii nahradil Johannesa Schustera, ktorý prešiel v júli 2023 na pozíciu Chief Financial Officer (CFO) do spoločnosti Raiffeisen Ware Austria patriacej do skupiny Raiffeisen Bank International.

Novým generálnym riaditeľom skupiny Erste bude Peter Bosek

05.10.2023 - Erste Group, materská skupina Slovenskej sporiteľne, bude mať nového generálneho riaditeľa. Od 1. júla 2024 do tejto funkcie nastúpi Peter Bosek, ktorého na včerajšom mimoriadnom zasadnutí vymenovala Dozorná rada Erste Group Bank AG. Peter Bosek vystrieda Williho Cernka, ktorý bude riadiť bankovú skupinu až do jeho nástupu.

Zmeny v predstavenstve UNIQA Česko a Slovensko

14.03.2023 - Po takmer 30 rokoch pôsobenia v spoločnosti UNIQA, z toho 14 rokov v pozícii generálneho riaditeľa UNIQA v Českej republike a 9 rokov v Slovenskej republike, odstúpi Martin Žáček z pozície generálneho riaditeľa k 30. aprílu 2023 na základe vzájomnej dohody a presunie sa do role poradcu v rámci UNIQA Insurance Group.

Novým generálnym riaditeľom VÚB banky bude Jozef Kausich

20.02.2023 - Jozef Kausich bude od 1. marca novým generálnym riaditeľom VÚB banky. Alexander Resch, ktorý viedol VÚB banku posledných 10 rokov, prevezme pozíciu výkonného riaditeľa oddelenia Retail & Wealth Management v rámci divízie medzinárodných dcérskych bánk (ISBD) Intesa Sanpaolo.

Zmena na pozícii riaditeľa zdravotníckej sekcie Unionu

18.01.2023 - Elena Májeková, známa osobnosť zdravotného poisťovníctva na Slovensku, odišla po viac než 30 rokoch v Unione do dôchodku. Novým riaditeľom sekcie zdravotníctva sa stal Jozef Koma, člen predstavenstva Unionu.

Novým riaditeľom Erste Private Banking je Tomáš Petrus

15.11.2022 - Erste Private Banking, ktoré poskytuje služby klientom Slovenskej sporiteľne v oblasti privátneho bankovníctva, vedie od 15. novembra Tomáš Petrus. Počas uplynulých 11 rokov v banke pracoval na viacerých pozíciách, predovšetkým na Treasury a ako manažér investičných produktov. Erste Private Banking na Slovensku je súčasťou novovzniknutého odboru Treasury a investície pod vedením Petra Augustína.

Do vedenia PSS nastúpil nový člen predstavenstva Redouane Sedrati

03.10.2022 - Prvá stavebná sporiteľňa má od začiatku októbra nového člena najvyššieho vedenia. Do predstavenstva PSS nastúpil odborník na stavebné sporenie Redouane Sedrati, ktorý na pozícii vystriedal dlhoročného člena vedenia spoločnosti Davida Marwana.

365.invest má nového člena predstavenstva

26.09.2022 - Do predstavenstva správcovskej spoločnosti prichádza jeho nový člen. Je ním Matej Godál, ktorý bude zodpovedný za oblasť riadenia financií, portfólio manažmentu, reportingu a spracovateľského centra.

SKP bude mať od októbra nové vedenie

01.08.2022 - Novým výkonným riaditeľom Slovenskej kancelárie poisťovateľov (SKP) bude od 1. októbra 2022 Martin Kaňa. Vo funkcii nahradí Imricha Feketeho, ktorý v SKP pôsobí dve desaťročia.

Allianz má novú posilu na marketing

08.06.2022 - Novým vedúcim oddelenia marketingu Allianz je od júna Peter Stopiak. Na starosti bude mať najmä digitálne marketingové aktivity spoločnosti.

Novým členom predstavenstva je oddnes Juraj Barta

08.06.2022 - Slovenská sporiteľňa má nového člena predstavenstva zodpovedného za retailové bankovníctvo. Stal sa ním Juraj Barta, ktorý počas uplynulých rokov riadil v banke kľúčové digitálne projekty vrátane Georgea, transformácie retailového bankovníctva či inovatívneho využívania dát. Jurajove menovanie do predstavenstva už potvrdila aj Európska centrálna banka.