Hypotéky

Toto je najlepšia hypotekárna banka

18.10.2021 - Na našom hypotekárnom trhu je veľké množstvo bánk. Ak vám bude niekto tvrdiť, že pozná najlepšiu banku na hypotéky, berte to s rezervou. Pozrite si prečo.

Hypotéka na apartmán, drevodom, montovaný dom a chatu

08.10.2021 - Hypotéka je úver určený na bývanie. Pri klasických 30-ročných hypotékach, banky akceptujú ako predmet zabezpečenia výhradne nehnuteľnosti určené na bývanie - byty, rodinné domy, prípadne pozemky určené na výstavbu. Ak chcete hypotéku na neštandardnú nehnuteľnosť, možnosti získania úveru sú značne obmedzené.

Ako si zvýšim bonitu pri žiadosti o hypotéku?

19.07.2021 - Schopnosť riadne splácať úver je najdôležitejším kritériom, ktoré banka pri žiadosti o pôžičku preveruje. Pozrite si zopár tipov, ako môžete vylepšiť svoju bonitu.

Letné akcie na hypotéky

03.06.2021 - Banky.sk pripravili prehľad akciových ponúk na hypotéky. Ušetriť môžete na poplatkoch, či získať výhodnejší úrok.

Kúpiť byt v roku 2021 alebo počkať?

26.04.2021 - Odpoveď sa líši podľa toho, či ide o vlastné bývanie alebo investíciu. Od začiatku pandémie mnohí ľudia očakávali pokles cien nehnuteľností. Nižšie ceny sa však nedostavili. Práve naopak, v roku 2020 ceny bývania rekordne rástli o takmer 12%. Ľudia sa pýtajú, či ísť do kúpy bývania alebo ešte počkať.

Mýty a fakty o hypotékach

31.03.2021 - Pojem hypotéka resp. úver na bývanie pozná každý. Banky schvaľujú hypotéky individuálne, každá podľa svojej vlastnej internej metodiky. Aj samotní žiadatelia o úver sú rôzni, čo platí pre jedného, už nemusí platiť pre druhého. Takto postupne vzniklo veľa mylných názorov súvisiacich s úvermi na bývanie.

Znalecký posudok na byt

22.03.2021 - Znalecký posudok je dokument, v ktorom je ohodnotená nehnuteľnosť a tvorí dôležitú súčasť podkladov, ktoré potrebujete k úspešnému schváleniu hypotéky. Na výber máte viacero možností a je dobré vedieť, že nie je znalec ako znalec.

Poplatok za hypotéku. Na čo sa treba pripraviť?

19.03.2021 - Cenu hypotéky neurčuje len výška úroku a splátka, ale aj ďalšie náklady s ňou súvisiace. Ide hlavne o poplatky, ktoré zaplatíte banke a iným inštitúciám pri jej vybavovaní a splácaní. Na toto sa pripravte.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »