Všetko o financiách

Aká je úloha Európskej centrálnej banky (ECB)?

24.04.2024 - S ECB bežný spotrebiteľ neprichádza vôbec do kontaktu, avšak jej činnosť ovplyvňuje nás všetkých. Pozrite si, aké kompetencie má Európska centrálna banka a v čom sa líši od bežnej banky.

Na ktoré záväzky sa nevzťahuje osobný bankrot?

19.04.2024 - Hoci po osobnom bankrote siahajú ľudia s cieľom zbaviť sa svojich podlžností a finančných problémov, oddlžením sa „nevymažú“ automaticky všetky dlhy. Pozrite si, ktoré dlhy musíte splatiť.

Čo je to medvedí trh (bear market)?

27.02.2024 - Medvedí trh v investovaní je opakom býčieho trhu. Používa sa na označenie situácie na finančných trhoch, keď ceny aktív (akcie, komodity a iné) klesajú.

Čo je to býči trh (bull market)?

27.02.2024 - Býčí trh sa v investičnej terminológií používa na označenie situácie na finančných trhoch, kedy ceny aktív (akcie, komodity a iné) stúpajú.

Čo je to finfluencing?

16.02.2024 - Finfluencing je novodobý fenomén na propagáciu investičných produktov. Pozrite si čo tento pojem znamená, zaznamenané prípady i informáciu, aké to môže mať následky.

Je možné uplatniť si daňový bonus pri hypotéke na pozemok?

05.02.2024 - "Mám nárok na daňový bonus zo zaplatenych úrokov aj keď je moja hypotéka na pozemok? Banka sa vyjadrila, že nie. No ja to nikde neviem nájsť, podmienka je len hypotéka na nehnuteľnosť a tou predsa pozemok je." Odpoveď na otázku od našej čitateľky sme hľadali na webe finančnej správy:

Čo je to individuálna garancia v 2. pilieri?

23.01.2024 - Od začiatku roka sa všetkým sporiteľom v 2. pilieri, ktorí odchádzajú do dôchodku, vypočítavajú individuálne garancie v dlhopisovom fonde. Čoho sa garancia týka?

Čo je to camfecting?

30.11.2023 - Nepodceňujte digitálnu hrozbu camfecting. Camfecting otvára brány do vášho fyzického súkromia a stojí za nejedným pokusom o vydieranie.
1 2 3 »