365.bank dnes spúšťa Apple Pay pre svojich klientov

02.07.2019 (12:00)

Jednoduché, pohodlné a bezpečné. Aj také sú platby prostredníctvom Apple Pay. Oddnes môžu svojimi zariadeniami Apple platiť aj klienti 365.bank.

„Ako „mobile first” banka vidíme práve v platbách mobilom veľký potenciál a rovnako to vidia aj naši klienti. Preto od dnešného dňa spúšťame službu Apple Pay, vďaka ktorej budú môcť platiť svojimi iPhonmi, ako aj hodinkami Apple Watch a ďalšími zariadeniami Apple,“ uvádza Marek Šupa, CEO 365.bank.

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Mastercard považuje až 73 % Slovákov platbu mobilným telefónom za najlepšiu alternatívu k platbe kartou. Na našom trhu je vydaných viac ako 5 miliónov bezkontaktných platobných kariet a 97 % platobných terminálov túto technológiu podporuje.

Budúcnosť bezkontaktných platieb posúvajú nové technológie, akými sú práve mobil či hodinky na novú úroveň. Vďaka tomu bankám, ktoré ich podporujú, a kartovým spoločnostiam vytvárajú nový spôsob platenia, v rámci čoho človek nemusí mať svoju plastovú platobnú kartu vždy nevyhnutne pri sebe.

„Dnes so spoločnosťou Apple spúšťame jedinečnú platobnú službu Apple Pay v 365.bank. Slovenskí spotrebitelia sú veľmi otvorení technologickým inováciám, až 89 % z nich používa bezkontaktnú platobnú kartu, preto veríme, že veľmi pozitívne prijmú tiež ďalšie novinky v oblasti mobilných platieb,“ povedal Luděk Slouka, riaditeľ rozvoja produktov a inovácií Mastercard pre Slovensko, Česko a Rakúsko.

Podľa jeho slov je veľkou výhodou Apple Pay najmä rýchlosť a pohodlie, rovnako ako bezpečnosť transakcií, ktorú zabezpečuje tokenizačná technológia Mastercard. Táto technológia umožňuje bezpečne prepojiť mobilné zariadenie s platobnou kartou.

Bezpečnosť je prvoradá

Pri platení cez Apple Pay sa obchodníkovi neodosielajú skutočné údaje z platobnej karty, neukladajú sa ani na serveroch Apple, ale vytvára sa jej virtuálne dvojča, tzv. token. Každú transakciu klient navyše potvrdzuje prostredníctvom funkcionality Touch ID alebo Face ID. Platiť pritom môže aj bez prístupu na internet. Takto vie spraviť až desať offline transakcií. Prostredníctvom Apple Pay pritom možno platiť aj na internete.

Službu Apple Pay možno využívať v mobilných zariadeniach od modelu iPhone 6 (a novšie) s aktualizovaným iOS a s funkcionalitou Touch ID alebo Face ID. Možno tiež platiť prostredníctvom Apple Watch či v zariadeniach Mac a iPad. Viac o tom, ako to funguje, sa dočítate TU.
O 365.bank:
Sme banka pre dnešných ľudí. Veríme, že súčasné technológie nám umožňujú byť pre klienta naozaj užitočnými. Stačí si len zapnúť smartfón. Preto na Slovensko prinášame bankovníctvo, ktoré je postavené na princípe „mobile first“. V centre všetkého, čo robíme, je klient. Bankovníctvo budujeme tak, aby bolo preňho jednoduché, príjemné na používanie a inteligentné. Našou ambíciou je byť takou bankou, ktorú budete chcieť používať každý deň. Viac na www.365.bank.

(PR servis)

 
Zdroj: 365.bank, Foto: Matthew Henry, Burst.shopify.com