Platobné karty a Financie na dovolenke

Od 1.1.2021 sa sprísňuje autorizácia platobných transakcií kartou

21.12.2020 - Podľa údajov Európskej centrálnej banky je v eurozóne podvodných 23 z každých 1000 platieb kartou. Takmer 80% kartových podvodov sa deje pri platbách za nákupy cez internet, zvyšok sú transakcie cez POS terminály v kamenných obchodoch a bankomatoch.

Ako funguje Western Union a kedy sa oplatí?

10.08.2020 - Na dovolenke môže nastať situácia, že prídete o platobnú kartu i hotovosť. V takejto situácii vám príbuzní síce môžu poslať peniaze na účet, no nemáte sa k nim ako dostať. Bez karty ich v zahraničí nevyberiete. Môžete však využiť službu Western Union. Ako funguje?

Ako spoznať rizikový eshop

16.07.2020 - Online nákupy naberajú každým rokom na popularite. Napriek tomu, že kartové spoločnosti neustále zdokonaľujú bezpečnosť pri platení kartami, počet podvodov na internete narastá. Ako sa pred nimi chrániť?

Ani veľký e-shop nie je zárukou bezpečnosti

14.02.2020 - Zneužitie platobnej karty na online nákupy dnes nie je ničím výnimočným. Nevyhnú sa mu ani známe e-shopy a ani bežný slovenský zákazník. Čo treba robiť, aby ste toto riziko minimalizovali?

Ako bezpečne zaplatiť v eshope?

05.12.2019 - Internetové nákupy sú veľmi obľúbené. Viete však, že v online prostredí sa tiež musíte správať podľa istých pravidiel, aby ste sa vyhli zneužitiu vašej karty? Ponúkame vám 8 tipov, ako zaplatiť na internete bez obáv.

Možeme dôverovať mobilným aplikáciam na platenie? 2.časť

26.08.2019 - V prvom článku sme sa zamerali na to, či môžeme dôverovať aplikáciam, ktoré fungujú v zdieľanej ekonomike a môžeme prostredníctvom nich platiť za služby či tovar. Dnes sa pozrieme na to, ako sa dá vyhnúť "vybieleniu" účtu cez podvodnú apku a čo treba robiť, keď vám peniaze z účtu "zmiznú".

Možeme dôverovať mobilným aplikáciam na platenie? 1.časť

22.08.2019 - Zdieľaná ekonomika so sebou prináša aj nové možnosti platenia za požičanú vec. Vo svetových metropolách sú napríklad dostupné verejné elektrické kolobežky. Stačí, keď si stiahnete apku, spárujete ju so svojou platobnou kartou a môžete sa voziť. Po jazde apka oznámi, koľko ste prejazdili a stiahne si príslušnú sumu priamo z účtu. Banky.sk zisťovali, či je to bezpečné.
1 2 3 4 5 6 »