Platobné karty a Financie na dovolenke

Pri platbe kartou budú mať klienti lepší prehľad o nákupoch

12.02.2021 - Ak si chcete upratať vo financiách, je dôležité vedieť, na čo peniaze míňate. MasterCard spolu s firmou Ethoca pripravuje riešenie, aby sa vo výpise pri každej platbe kartou zobrazili detaily platby ako logo obchodníka, jednoznačný názov, adresa aj poloha na mape.

Kreditná karta má svoje výhody aj nevýhody. Poznáte ich?

27.01.2021 - Akonáhle máte stabilný príjem alebo vám schvália hypotéku a banka vás vyhodnotí ako spoľahlivého klienta, ponúkne vám kreditnú kartu. Mali by ste však vedieť, že kreditná karta je úverový produkt. Zvyčajne sa rýchlejšie dozviete o jej výhodách, no dobré je poznať aj druhú stranu mince.

Od 1.1.2021 sa sprísňuje autorizácia platobných transakcií kartou

21.12.2020 - Podľa údajov Európskej centrálnej banky je v eurozóne podvodných 23 z každých 1000 platieb kartou. Takmer 80% kartových podvodov sa deje pri platbách za nákupy cez internet, zvyšok sú transakcie cez POS terminály v kamenných obchodoch a bankomatoch.

Ako funguje Western Union a kedy sa oplatí?

10.08.2020 - Na dovolenke môže nastať situácia, že prídete o platobnú kartu i hotovosť. V takejto situácii vám príbuzní síce môžu poslať peniaze na účet, no nemáte sa k nim ako dostať. Bez karty ich v zahraničí nevyberiete. Môžete však využiť službu Western Union. Ako funguje?

Ako spoznať rizikový eshop

16.07.2020 - Online nákupy naberajú každým rokom na popularite. Napriek tomu, že kartové spoločnosti neustále zdokonaľujú bezpečnosť pri platení kartami, počet podvodov na internete narastá. Ako sa pred nimi chrániť?

Ani veľký e-shop nie je zárukou bezpečnosti

14.02.2020 - Zneužitie platobnej karty na online nákupy dnes nie je ničím výnimočným. Nevyhnú sa mu ani známe e-shopy a ani bežný slovenský zákazník. Čo treba robiť, aby ste toto riziko minimalizovali?

Ako bezpečne zaplatiť v eshope?

05.12.2019 - Internetové nákupy sú veľmi obľúbené. Viete však, že v online prostredí sa tiež musíte správať podľa istých pravidiel, aby ste sa vyhli zneužitiu vašej karty? Ponúkame vám 8 tipov, ako zaplatiť na internete bez obáv.
1 2 3 4 5 6 7 »