Platobné karty a Financie na dovolenke

Koľko trvá pripísanie peňazí na účet cez vkladomat?

12.04.2024 - Mnohé banky poskytujú svojim klientom možnosť vkladať hotovosť na účet cez vkladomaty. Banky.sk zisťovali, ako rýchlo budete mať peniaze pripísané na účet a či je možné vložiť peniaze nielen na svoj, ale aj na cudzí účet.

Platíte za hazard kartou? Priplatíte si!

20.12.2023 - Platbu kartou za stávkovanie alebo hazardné hry banky berú ako neštandardnú platbu a klientovi zaúčtujú poplatok navyše. Pozreli sme sa na to, koľko vás to bude stáť.

Dajú sa poslať peniaze na kartu?

08.12.2023 - Ak predávate veci na online bazároch zbystrite pozornosť, ak vám chce kupujúci poslať peniaze na kartu. S istotou sa jedná o podvod. Banky.sk zisťovali, či je možné, poslať peniaze na kartu, alebo len na účet.

Kreditná karta má svoje výhody aj nevýhody. Poznáte ich?

12.07.2023 - Akonáhle máte stabilný príjem a banka vás vyhodnotí ako spoľahlivého klienta, ponúkne vám kreditnú kartu. Mali by ste však vedieť, že kreditná karta je úverový produkt. Zvyčajne sa rýchlejšie dozviete o jej výhodách, no dobré je poznať aj druhú stranu mince.

Čo je to DCC? (Dynamic Currency Conversion)

03.07.2023 - Pri platbách kartou alebo pri výberoch cudzej meny z bankomatov v zahraničí vás môže zaskočiť otázka, či chcete použiť DCC alebo nie. Pozrite si, čo DCC vlastne znamená a či je pre vás výhodné.

Kedy vám môže bankomat zhltnúť kartu?

15.05.2023 - Dnešné bankomaty sú moderné sofistikované zariadenia, ktoré majú zabudované viaceré bezpečnostné prvky. Ak vám bankomat zhltne kartu, väčšinou to nie je bezdôvodne. Poradíme vám, ako sa tomu vyhnúť a čo robiť, ak ste prišli o kartu.
1 2 3 4 5 6 7 8 »