Platobné karty a Financie na dovolenke

Platíte za hazard kartou? Priplatíte si!

05.05.2022 - V online svete klienti bánk platia cez aplikácie v mobile či cez internet nielen za nákup spotrebného tovaru, ale aj za hazard či stávkovanie. Banky si za také platby účtujú poplatok navyše.

V Európe uviedli na trh prvú krypto platobnú kartu Nexo

03.05.2022 - Mastercard v spolupráci s kryptomenovou spoločnosťou Nexo a platformou DiPocket uviedol na trh prvú krypto platobnú kartu v Európe. Držiteľom umožní každodenné platenie bez toho, aby museli predávať svoje digitálne aktíva. Krypto karta je akceptovaná všade tam, kde prijímajú karty Mastercard.

10 rád pre platby kartou a výbery z bankomatov v zahraničí

15.07.2021 - V ideálnom prípade na dovolenke všetko zaplatíte platobnou kartou a nemáte starosti ako a kde vybrať lokálnu hotovosť. Nie vždy je to však možné. Ponúkame vám užitočné rady, ktoré sa vám na dovolenku určite zídu.

Pri platbe kartou budú mať klienti lepší prehľad o nákupoch

12.02.2021 - Ak si chcete upratať vo financiách, je dôležité vedieť, na čo peniaze míňate. MasterCard spolu s firmou Ethoca pripravuje riešenie, aby sa vo výpise pri každej platbe kartou zobrazili detaily platby ako logo obchodníka, jednoznačný názov, adresa aj poloha na mape.

Kreditná karta má svoje výhody aj nevýhody. Poznáte ich?

27.01.2021 - Akonáhle máte stabilný príjem alebo vám schvália hypotéku a banka vás vyhodnotí ako spoľahlivého klienta, ponúkne vám kreditnú kartu. Mali by ste však vedieť, že kreditná karta je úverový produkt. Zvyčajne sa rýchlejšie dozviete o jej výhodách, no dobré je poznať aj druhú stranu mince.

Od 1.1.2021 sa sprísňuje autorizácia platobných transakcií kartou

21.12.2020 - Podľa údajov Európskej centrálnej banky je v eurozóne podvodných 23 z každých 1000 platieb kartou. Takmer 80% kartových podvodov sa deje pri platbách za nákupy cez internet, zvyšok sú transakcie cez POS terminály v kamenných obchodoch a bankomatoch.
1 2 3 4 5 6 7 »