Raiffeisen Bank International umiestni akcie poľskej dcéry na burze

19.06.2017 (20:00)

Rakúska Raiffeisen Bank International potvrdila, že na varšavskej burze umiestni 15 % akcií dcéry Raiffeisen Polbank. Podmienky a načasovanie primárnej ponuky akcií budú podľa banky závisieť od situácie na trhu, presnejšie informácie neposkytla.

Rakúska Raiffeisen Bank International (RBI) umiestni 15 % akcií svojej poľskej dcéry na varšavskej burze. Banka o tom informovala v pondelok. Podmienky a načasovanie primárnej ponuky akcií (IPO) budú závisieť od situácie na trhu, uviedla ďalej spoločnosť v tlačovej správe s tým, že zatiaľ nie je možné poskytnúť presnejšie informácie.

Získajte vstupný bonus až 999 EUR

RBI sa s poľským úradom pre dohľad nad finančnými trhmi dohodla, že na varšavskej burze umiestni 15 % akcií spoločnosti Raiffeisen Bank Polska, známej aj pod menom Raiffeisen Polbank. Podľa skorších informácií poľské úrady od bankovej skupiny očakávajú, že umiestnenie akcií sa realizuje do konca júna.

RBI pôvodne rokovala o predaji spoločnosti Raiffeisen Polbank s poľskou bankou Alior Bank, rozhovory však zúčastnené strany v závere minulého roka nečakane ukončili. Poľské ministerstva financií označilo za dôvod rozdielne predstavy o cene banky, ktorá má podľa údajov RBI účtovnú hodnotu 1,4 mld. eur.


Zdroj: SITA, Foto: redakcia