Alternatívou vloženia hotovosti na účet k pobočkám sú vkladomaty, nie každá banka ich však má

15.11.2023 (16:05)

Ak sa rozhodnete ísť do pobočky s cieľom vložiť tam finančnú hotovosť, je potrebné počítať s tým, že vklad na účet je spoplatnený. „Poplatok za hotovostný vklad na pobočke môže stáť až 7 eur. Záleží, o ktorú banku ide,“ upozorňuje Iveta Hudáková z Finančného kompasu. Avšak niektoré bankomaty umožňujú vkladať finančné prostriedky na účet.

Nie všetky bankomaty komerčnej banky umožňujú aj vklad hotovosti. Sú to najmä tie veľké, ako Slovenská Sporiteľňa, VÚB banka, ČSOB, UniCredit Bank, Tatra banka spolu s Raiffeisen bankou. „Vzhľadom na klesajúci záujem o hotovostné operácie nemáme aktuálne v pláne dopĺňať vkladomaty. Klienti môžu vkladať hotovosť prostredníctvom našej pobočkovej siete,“ povedala pre SITA hovorkyňa 365.bank Linda Valko Gáliková. V rámci rozšíreného účtu majú klienti podľa nej k dispozícii štyri vklady hotovosti v rámci balíka bez poplatku.

Ako skonštatoval Jozef Daňo z marketingového oddelenia Fio banky, projekt zavedenia bankomatovej siete na Slovensku je aktívny a intenzívne na ňom pracujú. Momentálne začali s rozmiestňovaním prvých bankomatov. „Všetky bankomaty prevádzkované na Slovensku budú od úplného začiatku recyklačné a klientom tak dokážu hotovosť nejem vydávať, ale aj prijímať,“ doplnil Daňo.

mBank sa primárne zameriava na neustále zlepšovanie služieb spojených s bezhotovostnými platbami. „Prioritou je pre nás komfort našich klientov a bezpečnosť. Vlastnú sieť vkladomatov v budúcnosti nevylučujeme, v tejto chvíli je však predčasné hovoriť o akýchkoľvek ďalších detailoch,“ informoval produktový manažér mBank Michal Staněk. Vkladomaty nemá ani Prima banka. Tá sa však k téme nechcela vyjadriť. Interné rozhodnutia a ani budúce plány nezvykne verejne komunikovať.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák