Banková skupina Raiffeisen Bank International údajne zvažuje odchod z ruského trhu

01.03.2022 (18:10)

Informáciu priniesla tlačová agentúra Reuters, ktorá sa odvolávala na zdroje oboznámené s problematikou. Raiffeisen Bank International tvrdí, že odchod z Ruska neplánuje.

Rakúska skupina Raiffeisen Bank International (RBI) údajne zvažuje odchod z ruského trhu. Informáciu priniesla v utorok tlačová agentúra Reuters, ktorá sa odvoláva na zdroje oboznámené s problematikou. V najbližšom čase podľa nich banka takýto krok neplánuje, má však záložný plán pre prípad, že by jej ruskej dcére došli peniaze. RBI správu dementovala a pre rakúsku tlačovú agentúru APA uviedla, že neplánuje opustiť Rusko.

RBI patrí medzi najväčších poskytovateľov úverov vo východnej Európe a v prípade odchodu z Ruska by sa stala prvou európskou bankou, ktorá pristúpila k tomuto kroku. RBI v Rusku pôsobí od rozpadu Sovietskeho zväzu pred 30 rokmi.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák