Bezúčelový úver - kompletný prehľad bankových ponúk

09.12.2015 (09:45)

Prakticky každá banka, ktorá v súčasnosti pôsobí na slovenskom trhu, dáva vo svojej ponuke klientom možnosť získať bezúčelový úver. U tohto typu úveru býva úroková sadzba zvyčajne vyššia, než u hypotekárneho úveru. (PR správa)

Dôvodom vyššej úrokovej sadzby je najmä skutočnosť, že u hypotekárneho úveru je riziko zo strany banky nižšie. Pri hypotéke sa ručí založenou nehnuteľnosťou, naopak bezúčelový úver sa vo väčšine prípadov poskytuje bez zabezpečenia nehnuteľnosťou, bez ručiteľa a niekedy dokonca aj bez dokladovania príjmu.

Čítajte: 12 spotrebných úverov na Slovensku

Výhoda bezúčelového úveru

Najväčšia výhoda bezúčelových úverov je ich jednoduchá dosiahnuteľnosť. Bezúčelový úver dnes už získa prakticky ktokoľvek. V banke vám k jeho získaniu postačí predloženie dvoch rôznych dokladov totožnosti (napríklad občiansky a vodičský preukaz).

Čítajte: Ako som vyberal bezúčelový úver

Keďže je to bezúčelový úver, banky samozrejme nezisťujú ani účel použitia poskytnutých financií.

V priemere je v slovenských bankách možnosť získať bezúčelový úver s úrokom od 4,9% do 11,5%. Doba splácania úveru sa pohybuje od 6 mesiacov až do 9 rokov a poskytnutá výška úveru je v rozmedzí od 300 do 35 000 EUR.

Ako by vyzeral bezúčelový úver 3 000 EUR na obdobie 5 rokov vo vybraných bankách:

Ponuka jednotlivých bánk

CSOBČSOB banka ponúka spotrebný úver na čokoľvek od 5,5% úroku. Úver banka poskytuje bez poplatku za spracovanie a takisto aj za predčasné splatenie. Obdobie splácania je 1 až 9 rokov a dostupný je aj bez návštevy banky. Stačí vyplniť online formulár na stránke ČSOB banky.

mbankmBanka ponúka bezúčelovú mPôžičku s úrokom 9,9%. Banka taktiež sľubuje, že vyrovná akúkoľvek lepšiu ponuku z inej banky. Pôžičku môžete získať aj bez dokladovania príjmu  a pôžičku je možné získať na obdobie 7 rokov. Vybavenie, ako aj predčasné splatenie je zadarmo. Klienti mBanky môžu o pôžičku požiadať online cez internetbanking.

OTPV Otp banke máte na výber z dvoch produktov. Môžete si vybrať úver EXPRES, alebo IDEAL. U obidvoch úverov vám žiadosť spracujú na počkanie a bez príplatku za expresné vybavenie. Úver EXPRES môžete získať s úrokovou sadzbou od 7,7% a do výšky 20 000 EUR.

Splatnosť pôžičky je 1 až 7 rokov. Úver IDEAL je podobne ako úver EXPRES poskytovaný bez poplatkov s úrokovou sadzbou od 5,7%. Výška úveru sa pohybuje od 3000 do 25 000 EUR a splatnosť úveru je takisto 1 až 7 rokov.

Postova_bankaPoštová banka poskytuje bezúčelovú Dobrú pôžičku úrokom od 7,9%. Výška úveru sa pohybuje od 300 do 30 000 EUR na obdobie 1 až 9 rokov. Pôžičku získate bez poplatkov. Pôžičku vybavíte bez ručiteľov, nie je potrebné zakladať nehnuteľnosť, prípadne dokladovať príjem.

PrimaBankaPrima banka poskytuje pôžičku bez dokladovania príjmu, bez ručiteľov a s úrokom od 7,9%. Výška pôžičky sa pohybuje od 1 000 do 15 000 EUR. Doba splácania tejto pôžičky je 2 až 9 rokov.

RaiffeisenRaiffeisen banka vám ponúka pôžičku s úrokovou sadzbou od 11,5%. Pôžičku vybavíte na počkanie, len s občianskym preukazom. Pôžičku je možné získať od 700 do 20 000 EUR a doba splácania tejto pôžičky je od 7 mesiacov do 6 rokov.

SberbankV Sberbank banke získate bezúčelový úver na počkanie s úrokom od 7,49% a vo výške od 1000 do 25 000 EUR. Úver môžete splatiť v priebehu 1 až 9 rokov.


Slovenska_proritelnaV Slovenskej sporiteľni získate spotrebný úver bez ručiteľa, bez poplatkov a bez dokladovania príjmu s úrokom od 7,9%. Výška úveru sa pohybuje v rozmedzí od 300 do 30 000 EUR. Úver sa poskytuje na obdobie 1 až 9 rokov.

Tatra_bankaTatra banka poskytuje bezúčelový úver Clasic s úrokom 9,9%. Úver vám môže byť schválený do 24 hodín. Vybaviť ho môžete aj bez dokladovania príjmu. Doba splácania je 1 až 9 rokov. Výška úveru sa pohybuje v rozmedzí od 500 do 25 000 EUR.

UniCredit_BankUniCredit banka vám ponúka bezúčelový úver Presto na obdobie 1 až 7 rokov, vo výške od 650 do 25 000 EUR. Úroková sadzba úveru začína na hodnote 4,9%.
 

VUBVÚB banka ponúka Pôžičku na čokoľvek s úrokom od 7,9%. Doba splatnosti je 1 až 9 rokov a požičať si môžete od 500 do 25 000 EUR. Za každé dva roky splácania navyše získavate odmenu až do výšky 1200 EUR. Pôžičku vybavíte online.


ZUNOZUNO banka poskytuje pôžičku s úrokom od 6,9%. Pôžička je poskytovaná bez poplatkov a až do výšky 20 000 EUR.



Je zrejmé, že ponuka bezúčelových úverov slovenských bánk je naozaj veľká. Klient by si mal pri výbere uvedomiť, že pri spotrebnom úvere nie je dôležitá veľkosť úroku ale výška RPMN, čiže ročnej percentuálnej miery nákladov.

Snažte sa ušetriť na úrokových sadzbách

Z porovnania viacerých bezúčelových pôžičiek je zrejmé, že rozumným výberom správneho úveru je šanca ušetriť aj niekoľko stoviek euro. Získať bezúčelový úver je naozaj jednoduché. Problém môže nastať iba v prípade, že už na svojom konte máte viacero iných pôžičiek, nesplatených kreditných kariet, prečerpaných účtov a podobne.

V takomto prípade by ste sa mohli poobzerať po možnosti refinancovania týchto podlžností a zlúčenia všetkých pôžičiek do jedného výhodného úveru.


Zdroj: Akontax (PR správa), Foto: Akontax