Cetelem začne ponúkať bežné a sporiace účty

11.07.2016 (21:00)

Cetelem už poskytuje svoje produkty pod bankovou licenciou ako BNP Paribas Personal Finance SA, pobočka zahraničnej banky. V komunikácii bude naďalej využívať obchodnú značku Cetelem.
Skupina BNP Paribas Personal Finance, jediný akcionár spoločnosti Cetelem Slovensko, rozšírila svoje podnikateľské aktivity na Slovensku. Získala bankovú licenciu. "V rámci ďalšej stratégie plánujeme stavať na našich doterajších aktivitách, pričom pripravujeme rozšíriť portfólio o bankové produkty. V prvej fáze to budú bežné a sporiace účty," povedala pre portál voFinanciach.sk hovorkyňa Cetelemu Andrea Trebuľová.

Momentálne je spoločnosť podľa Trebuľovej vo fáze, kedy sa zaoberá hlbšou analýzou potrieb klientov a prípravou ponuky produktov. "Našou úlohou teraz je identifikovať a vybudovať pridanú hodnotu pre klienta a toho, čo bude očakávať v budúcnosti. Až následne si môžeme stanoviť naše ďalšie ambície. Čo však vieme už dnes je, že chceme zaujať férovou cenou, jasnými podmienkami, kvalitným a jednoduchým servisom," skonštatovala Trebuľová.

Cetelem nezačína na zelenej lúke, spoločnosť už má dlhoročné skúsenosti na slovenskom trhu a portfólio klientov, ktorým chce ponúknuť ďalšie produkty a možnosti. "Rátame samozrejme aj s akvizíciou nových klientov, pre ktorých bude naša ponuka zaujímavá," dodala pre portál voFinanciach.sk Trebuľová. V komunikácii bude spoločnosť naďalej využívať obchodnú značku Cetelem.

Spoločnosť Cetelem Slovensko pôsobila na slovenskom trhu od roku 2000. Poskytovala nákup na splátky, kreditné karty a osobné pôžičky. Avšak 1. júla 2016 sa zlúčila s jej jediným akcionárom BNP Paribas Personal Finance. BNP Paribas tak na slovenskom trhu podniká už ako BNP Paribas Personal Finance SA, pobočka zahraničnej banky. Cezhraničným zlúčením spoločnosť Cetelem Slovensko zanikla a všetky jej práva a povinnosti prebrala pobočka zahraničnej banky.

Zdroj: SITA, Foto: redakcia