Čistý zisk talianskej UniCredit v druhom kvartáli stúpol o 3 %

03.08.2017 (14:00)

Za apríl až jún najväčšia talianska banka dosiahla čistý zisk 945 mil. eur, v rovnakom období pred rokom bol v sume 916 mil. eur.
Zisk talianskej banky UniCredit v druhom kvartáli sa medziročne zvýšil o 3 percentá. Banka, ktorá je najväčším peňažným ústavom krajiny, informovala, že jej čistý zisk za apríl až jún stúpol na 945 mil. eur z úrovne 916 mil. eur, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka.

UniiCredit sa snaží o zvýšenie kapitálu po tom ako v rámci vlaňajších stresových testov európskych bánk patrili jej výsledky k najslabším. Na základe plánu zvýšenia kapitálu UniCredit v júli ukončila predaj svojej poľskej dcérskej spoločnosti Pekao. Ukazovateľ kapitálovej primeranosti banky Tier 1 bol v druhom kvartáli na úrovni 12,8 percenta.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.
 


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák