Čistý zisk UniCredit sa medziročne viac ako zdvojnásobil

11.05.2017 (13:35)

Najväčšia talianska banka za prvý kvartál vykázala čistý zisk 907 mil. eur, v rovnakom období pred rokom bol v sume 406 mil. eur.

Talianska banka UniCredit, ktorá je najväčším peňažným ústavom krajiny, v prvom kvartáli v medziročnom porovnaní dosiahla viac ako zdvojnásobenie čistého zisku, pričom sa zlepšili výsledky všetkých jej divízií. Banka vo štvrtok informovala, že jej čistý zisk za prvé tri mesiace tohto roka bol v objeme 907 mil. eur. V rovnakom období pred rokom vykázala čistý zisk 406 mil. eur. Jej hospodársky výsledok za prvý štvrťrok vlaňajška však poškodili jednorazové reštrukturalizačné náklady.

Získajte vstupný bonus až 2 000 EUR

Výnosy banky z provízií v prvom kvartáli posilnili o 4,5 percenta na sumu 1,28 mld. eur. Úrokové výnosy však oslabili o 2,5 percenta na úroveň 2,5 mld. eur. UniCredit v priebehu januára až marca zredukovala náklady o 3 percentá a objem klasifikovaných úverov v prvom štvrťroku znížila o jednu tretinu na sumu 55,3 mld. eur.

Spoločnosť UniCredit pôsobí aj na Slovensku. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky vznikla 1. decembra 2013.


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák