ČSOB sprístupnila klientom Google Pay a aj platenie hodinkami

11.08.2020 (16:30)

Služby sú zatiaľ dostupné len pre držiteľov platobných kariet Mastercard.

ČSOB sprístupnila pre svojich klientov službu Google Pay pre bezhotovostné mobilné platby. Platiť môžu po novom podľa vyjadrení spoločnosti aj prostredníctvom služieb Garmin Pay a Fitbit Pay. Uvedené služby sú aktuálne dostupné pre držiteľov platobných kariet Mastercard, pričom aktuálne banka intenzívne pracuje na sprístupnení aj pre držiteľov platobných kariet Visa, a to najneskôr na jeseň tohto roka.

Klientom, ktorí obľubujú značku Apple, pritom banka sprístupnila službu Apple Pay len nedávno. ČSOB bola pritom posledná v rámci väčších bánk, ktorá túto službu neponúkala. Platí to aj o službe Google Pay, v rámci ktorej bola taktiež poslednou veľkou bankou, ktorá ju neposkytovala. Platby mobilom s Android systémom riešila predtým vlastnou platobnou službou.

Majitelia mobilov so systémom Android majú možnosť platiť prostredníctvom Google Pay už od februára 2018. Služby Fitbit Pay a Garmin Pay sa na Slovensku začali používať koncom apríla 2019. Mobilná platobná a digitálna peňaženka od spoločnosti Apple, tzv. Apple Pay, je na Slovensku dostupná od 26. júna 2019. Termín jej spustenia sa u nás pritom stále posúval.
 
Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák