DSS Poštovej banky za prvý polrok zarobila 710-tisíc eur, medziročne o pätinu viac

30.08.2019 (14:54)

Pod tento výsledok sa podpísala predovšetkým výška výnosov z poplatkov a provízií a výška výnosov z úrokov, skonštatovala spoločnosť v správe o jej hospodárení za prvý polrok tohto roka.

Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) Poštovej banky vykázala za prvý polrok tohto roka čistý zisk 710-tisíc eur. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška ide o nárast o 21 %, resp. o 126-tisíc. "Pod tento výsledok sa podpísala predovšetkým výška výnosov z poplatkov a provízií a výška výnosov z úrokov," skonštatovala spoločnosť v správe o jej hospodárení za prvý polrok tohto roka.

Celkové výnosy spoločnosti za január až jún tohto roka predstavovali 1,57 milióna eur a náklady 643-tisíc eur. Výnosy firmy z poplatkov účtovaných klientom za prvý polrok tohto roka dosiahli 1,23 milióna eur a finančné výnosy 344-tisíc eur. Náklady na odplaty a provízie tvorili 116-tisíc eur, personálne náklady boli na úrovni 266-tisíc eur a ostatné prevádzkové náklady firmy dosiahli 198-tisíc eur.

Jediným akcionárom dôchodkovej spoločnosti je v súčasnosti Poštová banka, a. s. Tá koncom januára 2011 podpísala s Československou obchodnou bankou, a.s. (ČSOB) ako vtedajším jediným akcionárom penzijnej spoločnosti zmluvu o predaji DSS ČSOB. Transakciu obe strany uzavreli 15. mája 2011 prepisom akcií na nového vlastníka. V súčasnosti DSS Poštovej banky spravuje majetok sporiteľov v sume 492 miliónov eur.

 

Zdroj: SITA, Foto: Poštová banka