Dve penzijné firmy v druhom pilieri sa zlúčili pod značku NN

04.11.2019 (14:20)

Zlúčením doteraz štvrtej a piatej najväčšej dôchodkovej správcovskej spoločnosti vznikol tretí najväčší správca penzijných úspor v druhom pilieri.

NN dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) sa k 1. novembru tohto roka zlúčila s DSS Aegon. Ide o výsledok akvizície spoločnosti Aegon Slovensko, ktorú spoločnosť NN úspešne ukončila začiatkom tohto roka. "NN tak posilnila svoje postavenie na trhu dôchodkového zabezpečenia, kde patrí ku kľúčovým hráčom," uviedla v tlačovej správe spoločnosť NN. Zlúčením doteraz štvrtej a piatej najväčšej DSS vznikol tretí najväčší správca penzijných úspor v druhom pilieri. DSS NN k 25. októbru tohto roka totiž spravovala úspory klientov v sume 946,5 milióna eur a DSS Aegon vo výške 749,2 milióna eur. DSS NN tak po zlúčení s DSS Aegon spravuje takmer 1,7 miliardy eur, čím predbehla doteraz tretiu DSS VÚB Generali s objemom spravovaného majetku na úrovni 1,61 miliardy eur.

"Spojili sme dva profesionálne tímy zložené z najlepších odborníkov na dôchodkové sporenie, čo nám umožňuje zdieľať skúsenosti, know-how a prinášať tak klientom ešte kvalitnejšie a modernejšie služby," tvrdí generálny riaditeľ NN Slovensko Peter Brudňák. O všetkých dôležitých zmenách chcú klientov informovať ešte počas novembra. "NN dôchodková správcovská spoločnosť od 1. novembra 2019 ako jediná na Slovensku ponúka sporiteľom na výber až z piatich dôchodkových fondov. Fondy sa líšia investičnou stratégiou, mierou investičného rizika a výškou potenciálneho výnosu," dodala spoločnosť NN.

Dohodu o kúpe spoločností Aegon Životná poisťovňa a Aegon dôchodková správcovská spoločnosť na Slovensku oznámila skupina NN Group 16. augusta minulého roka. Potrebné súhlasy všetkých zúčastnených regulátorov získala ešte v decembri vlaňajška a k 8. januáru tohto roka úspešne ukončila celú akvizíciu Aegon Slovensko.

NN Group je medzinárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby. Pôsobí v 18 krajinách. Poskytuje služby v oblasti životného poistenia, sporenia na dôchodok, správy investícií a bankové služby.
 
Zdroj: SITA, Foto: redakcia