Dve veľké banky ponúkajú pomoc rodinám postihnutých tragédiou

Autor: redakcia
11.12.2019 (12:40)

Vlna solidarity s ľuďmi postihnutých tragédiou na Mukačevskej ulici v Prešove pokračuje. Už dve veľké banky vychádzajú v ústrety postihnutým rodinám, aby im finančne pomohli zvládnuť túto náročnú situáciu. Možno sa pridajú aj ďalšie.
 

VÚB

VÚB banka pripravila plán pomoci obyvateľom zo zhoreného paneláka, aby im zmiernila ich ťažkú životnú situáciu, v ktorej sa náhle ocitli.
  • Klientom z bytového domu postihnutého nešťastím odpustia poplatky za vedenie účtu na 1 rok.
  • Klientom s hypotékami a pôžičkami dajú odklad splátok na pol roka.
  • Jednej rodine poskytnú ako dočasné bývanie služobný byt, ktorý má banka k dispozícii priamo v Prešove.
  • Pomôžu s administratívou a s urýchleným vybavením poistných udalostí.
Osobní bankári VÚB už klientov kontaktovali a sú im k dispozícii, aby ľuďom poskytli pomoc šitú priamo na ich potreby. Pre klientov hľadajú spôsoby, ako im najlepšie pomôcť s náhradným alebo novým bývaním alebo s ich ďalšími potrebami, ktoré majú v tejto zložitej situácii.

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa chce svojim klientom zo zničenej bytovky pomôcť s vybavovaním poistných udalostí tak, aby to pre nich bolo čo najmenej administratívne náročné. Súčasne pripravila ďalšie mimoriadne opatrenia.

Mimoriadna finančná pomoc
Sporiteľňa pomôže svojim 39 klientom z Mukačevskej 7 a v najbližších dňoch pošle každému z nich na účet aj mimoriadnu finančnú pomoc vo výške 1 000 eur.

Pomoc s vybavením poistnej udalosti pri hypotéke
Ak majú poškodení klienti záujem, môžu vybavovanie poistnej udalosti nechať na svoju banku. Stačí, ak prídu do pobočky Slovenskej sporiteľne na Masarykovej 10. Tým, ktorí si to chcú vybaviť sami, v pobočke vysvetlia, ako na to.

Zníženie sadzby a odklad splátok úverov
Klienti (z Mukačevskej 7 ), ktorí majú v SLSP hypotéku či spotrebný úver, majú možnosť využiť na 6 mesiacov odklad splátok a zníženie úročenia na 0,1 % počas tejto doby.

Účet zadarmo
Dotknutí klienti budú môcť využívať svoj účet po dobu 6 mesiacov zadarmo.

Koordinačným miestom pre klientov je pobočka Slovenskej sporiteľne na Masarykovej 10 v Prešove. Klienti sa môžu obrátiť priamo na riaditeľa regiónu Prešov Radoslava Plučinského (kontakt 0910 685 712), ktorý bude so svojimi kolegami k dispozícii klientom.

Obidvom bankám patrí veľká vďaka!