Finančné vzdelávanie pre stredoškolákov: vo virtuálnej realite s raperom Egom

Autor: redakcia
11.11.2022 (16:00)

Vo finančnej gramotnosti majú mladí ľudia značné medzery. Urobiť z nudnej témy zážitok sa pokúsila Tatra banka vo svojom najnovšom vzdelávacom programe pre mladých. K spolupráci prizvali známeho rapera Ega.

Mladí ľudia dnes úplne prirodzene využívajú technológie, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života. To, ako rýchlo si dokážu osvojiť inovácie, je však v kontraste s ich porozumením v oblasti financií. Nízka úroveň finančnej gramotnosti sa pritom netýka len mladej generácie, ale podobný trend je aj medzi dospelými v produktívnom veku. Oblasť peňazí sa často pokladá za nudnú a nezaujímavú, avšak orientácia vo svete financií je nevyhnutným predpokladom pre kvalitný život.

Tatra banka už aj v minulosti podporovala finančné vzdelávanie mladých, najprv spolupracovala so známym youtuberom GoGom, neskôr s kontroverzným spevákom Rytmusom, teraz vsadila na známeho rapera Ega.

digitalna_generacia

Tento inovatívny vzdelávací program sa odohráva vo virtuálnej realite a má ambíciu vysvetliť zábavnou a ľahko pochopiteľnou formou zložité finančné témy. „Rozvoj vzdelávania na Slovensku patrí medzi základné piliere, ktoré v Tatra banke systematicky podporujeme. Som veľmi rád, že sa medzi iniciatívy, ktorými k tomu prispievame, zaradí aj inovatívna forma nadobudnutia vedomostí v nezvyčajnom prostredí virtuálnej reality,“ hovorí Martin Kubík, člen Správnej rady Nadácie Tatra banky a člen predstavenstva Tatra banky. Vzdelávanie je dostupné pre všetkých, stačí si z App storu alebo Google play stiahnuť aplikáciu VR Generation. Pre umocnenie zážitku môžete použiť okuliare pre VR, nie sú však podmienkou.

7 lekcií s Egom

VR Generation v roku 2022 prináša viacero noviniek. Hráča sprevádza svetom financií raper Ego, ktorý v 7 kapitolách vysvetľuje finančné témy, ktoré by mali študenti stredných škôl ovládať (história peňazí, príjmy a výdavky, sporenie a investovanie, bankové produkty, digitálna bezpečnosť, úvery, poistenie). Obsah aplikácie je vytvorený tak, aby v niekoľkých minútach podal atraktívnou formou čo najviac informácií. Spolu s Egom zažijú študenti množstvo zaujímavých aktivít. Napríklad sa dozvedia o základoch investovania z helikoptéry nad Vysokými Tatrami, navštívia nahrávacie štúdio, zajazdia si v super autách. Všetko to, čo už dobre poznajú z rapových videoklipov. Kombinácia virtuálnej reality, umeleckej osobnosti rapera Ega, ktorá hovorí jazykom mladých, a pútavého obsahu má pomôcť mladej generácii, aby získala nové informácie z finančnej oblasti viac-menej bez námahy. „Často vidím, že mladí ľudia míňajú peniaze nerozumným spôsobom. Rád by som prispel k tomu, aby mali mladí svoje financie pod kontrolou. Hľadal som preto formu, ktorá ich naučí aj zabaví. Našiel som ju v projekte VR Generation, ktorý prepája virtuálnu realitu a finančný svet,“ dodáva Ego.

unnamed

Vzdelávací program pripravila Tatra banka v spolupráci s firmou Virtual Everything.
 
Zdroj: Tatra banka, Foto: Tatra banka