J&T Banka spustila medzi prvými Apple Pay. Všetko, čo by ste mali o službe vedieť

26.06.2019 (12:00)

J&T Banka dnes ako jedna z prvých bánk na Slovensku spustila službu Apple Pay. Potvrdzuje tak výnimočné postavenie investičnej privátnej banky na slovenskom trhu, ktorá klientom prináša možnosť využívať najnovšie technológie.

Apple Pay predstavuje efektívny a rýchly spôsob platieb, navyše bezpečnejší než je používanie klasických platobných kariet. Údaje v telefóne sú totiž chránené dodatočným bezpečnostným prvkom, napríklad Touch ID alebo Face ID. Zariadenia Apple majú v prípade straty tiež funkciu ich vyhľadania. Navyše, pri službe Apple Pay klient potvrdzuje všetky platby, teda aj tie, ktoré sú nižšie ako 20 eur.

Aby mohol klient službu využívať, stačí, aby si do predinštalovanej aplikácie Wallet pridal platobnú kartu Mastercard od J&T Banky. Potom môže v obchodoch platiť jednoducho priložením telefónu k platobnému terminálu s podporou bezkontaktných platieb.

Podmienkou využívania služby je mať na platobnej karte povolené internetové transakcie so službou 3D Secure. Službu podporujú iPhony od modelu iPhone 6 a novšie. Apple Pay sa dá využívať aj v iPade, Macbooku či v hodinkách Apple Watch.

Na úspešné zrealizovanie platby je potrebné platbu overiť podržaním domovského tlačidla s aktívnym odtlačkom prsta (Touch ID), prípadne funkciou Face ID.

Ako na to?

1. Stiahnite si aplikáciu

Nainštalujte si, prípadne vyhľadajte vo svojom telefóne aplikáciu Wallet, cez ktorú je služba Apple Pay dostupná.

2. Pridajte platobnú kartu

Ak máte platobnú kartu uvedenú vo svojom Apple účte, môžete ju do služby Apple Pay vložiť zadaním niekoľkých doplňujúcich údajov. Ak si želáte pridať novú kartu, stačí kartu zosnímať a potvrdiť údaje prostredníctvom SMS kódu. Na aktiváciu služby je potrebnú mať na platobnej karte povolené internetové transakcie so službou 3D Secure.

3. Plaťte bezkontaktne

Platiť môžete priložením telefónu k bezkontaktnému terminálu.
J&T Banka patrí medzi najrýchlejšie rastúce banky v regióne. Je lídrom v oblasti privátneho a investičného bankovníctva. Na Slovensku administruje klientske aktíva vo výške 2,87 miliardy eur. Vytvára unikátne investičné príležitosti s najvyššou mierou individuálneho prístupu. Ceníme si zásadu vzájomného úspechu, a preto sa s našimi klientmi delíme o výnosy. Považujeme ich za svojich partnerov. Cieľom J&T Banky je bohatšie Slovensko. V umení, vo vzdelávaní a v inováciách preto podporujeme tie najlepšie projekty. Spoločne s českou J&T Bankou, ruskou J&T Bank AO, chorvátskou J&T Bank a s Poštovou bankou sme súčasťou bankového a finančného holdingu J&T Finance Group SE. Viac informácií na www.jtbanka.sk a www.jet.sk.

(PR servis)

 
Zdroj: J&T Banka , Foto: J&T Banka