KBC Group v prvom štvrťroku dosiahla čistý zisk 556 mil. eur

17.05.2018 (18:00)

Čisté úrokové výnosy skupiny medziročne stúpli o 4 % na 1,125 mld. eur, čisté výnosy z poplatkov a provízii oproti prvému kvartálu vlaňajška klesli o 3 % na 450 mil. eur.

Belgická finančná skupina KBC Group za prvý kvartál vykázala čistý zisk na úrovni 556 mil. eur, keďže ekonomické prostredie v Európe bolo naďalej dobré a charakterizoval ho silný ekonomický rast a nízka inflácia. Čisté úrokové výnosy skupiny za január až marec boli v objeme 1,125 mld. eur, čiže medzikvartálne mierne klesli, a to o jedno percento, ale medziročne stúpli o štyri percentá. Čisté výnosy z poplatkov a provízii, ktoré dosiahli sumu 450 mil. eur, medzikvartálne oslabili o jedno percento a medziročne sa znížili o tri percentá. KBC Group o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

Získajte vstupný bonus až 999 EUR

Objem úverov, ktoré skupina poskytla v prvých troch mesiacoch tohto roka, sa v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom zvýšil o jedno percento a medziročne bol vyšší o päť percent. Vklady v KBC Group sa počas januára až marca medzikvartálne zväčšili o dve percentá a oproti rovnakému obdobiu minulého roka posilnili o sedem percent.

Do skupiny KBC patrí slovenská banka ČSOB. Do konca roka 2007 pôsobila ČSOB na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. Belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.


Zdroj: SITA, Foto: Ivan Sedlák